Trafik kazalarına teknolojik çözüm

Günümüzde trafik kazalarının en önemli sebepleri arasında telefon konuşmaları yer alıyor. Teknolojinin hayatımızın her noktasında olmasının bizlere sağladığı avantajların yanı sıra trafik kazalarına sebep olması, en büyük dezavantajı. Günün bir çoğunluğunu trafikte geçirenler, mecburen telefon görüşmelerini de direksiyon başında yapmaları gerekiyor. Hal böyle olunca da yine teknoloji yardıma koşuyor.

Plantronics, geliştirmiş olduğu Voyager Legend kulaklık, özellikle otomobil ile seyir halinde olanlara hayat kurtaracak bir çözüm sunuyor. Araba kullanırken cep telefonu ile konuşmak çok sayıda çevresel uyarıyı gözden kaçırmaya sebep olabiliyor. Hal böyle olunca trafik kazaları da beraberinde gelebiliyor. Plantronics Voyager Legend ile telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilir, kimin aradığını öğrenebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz.

Sesli komut özelliği

Bluetooth üzerinden telefonunuza kolayca entegre edebileceğiniz Voyager Legend ile sesli komutlarla gelen çağrıları kabul edip reddedebiliyorsunuz. Arayan kişinin kim olduğunu da kulağınıza fısıldayan Voyager Legend mobil kulaklık sayesinde telefonunuza dokunmanıza gerek kalmıyor. 7 saat konuşma, 11 saat bekleme süresi bulunan cihaz, maksimum 90 dakika kadar kısa bir sürede şarj edilebiliyor.

Üzerinde bulunan üç adet mikrofonu, paslanmaz çelik rüzgâr perdeleri ile dış etkenlerden gelen sesi filtreleyerek karşı tarafa net bir ses akışı sağlayan Voyager Legend, sıvı dökülmelerine karşı da dayanıklılığı ile öne çıkıyor.

Bimeks, Media Markt, belirli Turkcell Mağazalarında ve hepsiburada.com adresinde bulabileceğiniz Voyager Legend Bluetooth mobil kulaklık 349 TL’dir.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ