Instagram da neler değişti?

Instagram kullanıcıları iki gün önce telefonlarını açtığında küçük bir şaşkınlık yaşadı. Birçoğumuz uzun yıllardır kahverengi tonlarında olan Instagram rengine alışık olmamız nedeniyle uygulamayı telefonumuzda bulmakta zorlandık. Bunun nedeni ise Instagram başta ikonu olmak üzere köklü bir değişikliğe gitmişti. Birçok yeniliği bir arada sunmaya başlayan Instagram uygulamasında bakalım yenilikler neler?

Instagram’ın imajına yapılan yenilikler arasında yeni ikon, yeni tasarım ile Boomerang, Hyperlapse ve Layout için ortak ikon seti yer alıyor. Instagram’ın tasarımı da fotoğraf ve videoları öne çıkaracak şekilde sadeleşti.

Fotoğraf düzenleme ve paylaşma platformu olarak ortaya çıkan Instagram, 5 yıldır daha zengin bir deneyim için Explore, Boomerang ve Layout gibi araçları kullanıma sundu.

Instagram’da yapılan değişikler:

  • Eski uygulama ikonundan esinlenen yeni ikon, daha çok yönlü bir kamerayı temsil edecek şekilde değiştirildi. İkonda yer alan gökkuşağı da gradyan şeklinde Instagram’ın bir parçası olmaya devam ediyor.
  • Ürün ailesi (Hyperlapse, Layout, Boomerang) için artık ortak bir logo seti bulunuyor.

Kullanıcı arayüzü ve yazı tipinde fotoğraf ve videoları daha çok ortaya çıkarmaya yönelik değişiklikler yapıldı. Değişiklikler sadece tasarımsal boyutta ve Instagram’ın kullanım şeklini ve özelliklerini değiştirmeyecek.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ