Gençlerden ilham alan Nissan Juke

Her otomobilin kendine has bir duruşu vardır. Nissan Juke’da haylaz ve dinamik görünümüyle trafikte kendini belli edenlerden…  Yazı: Şeyma Taşkıran Fotoğraf: Eda Taşkıran

Mayıs sayımızın 2z Aynası konuğu Nissan Juke testi ile sizlerleyiz. Şehrin haylazı olarak da bilinen Nissan Juke Sky Pack 1.5 litrelik dizel motoruyla, 6 ileri manuel şanzımana sahip. Test için aldığımız Nissan Juke’un manuel olması ilk karşılaşmamızda beni biraz şaşırttı. Çünkü biz kadınlar rahatımıza düşkünüz ve İstanbul gibi bir yerde her zaman otomatik şanzıman tercih edenlerdeniz. Tabii ki bu bir test ve şansımıza ne çıkarsa diyoruz.

Hepimiz otomobil kullanmayı mecbur düz vitesle öğreniyoruz. Geçmiş yıllarda otomatik viteslerin, düz viteslere göre fiyatlarının yüksek olması tercih edilebilirliğini azaltıyordu. Ancak, son yıllara ikisinin de fiyat aralığının birbirine yaklaşmasıyla otomatik vites otomobillerin kullanımını artırdı. Tabii hala ‘otomatik viteste nedir, otomobil kullanıyorsan düz kullanacaksın. Sen otomobilini yöneteceksin o seni değil’ diyenler var. Biz de diyoruz ki, 10 km’lik bir yolu 2 saatte aldığın İstanbul trafiğinde bu kadar eziyete ne gerek var.

Trafiği her şeyi geçelim, çocuklu kadınların, bir gözü bebeklerinde bir gözü yoldayken bir de vitesle uğraşmaları olayı tamamen içinden çıkılmaz bir hale sokabilir. Buraya kadar söylediklerimden de anlaşılacağı gibi bende rahatıma düşkün otomatik vites kullanıcılarındanım ve mecbur kalmadıkça düz vitesi tercih etmeyenlerdenim… Nissan Juke testimizde mecburen direksiyon başına geçtim, ancak vites geçişlerinin rahat oluşu keyifli bir test süreci geçirmemizi sağladı. Yakıt konusunda da cimri davranan Nissan Juke, İstanbul şartlarında kullanım için oldukça uygun.

nissan-juke-web2

Dinamik görünüm

Nissan Juke ‘un ilk bakışta markanın da söylediği gibi haylaz bir duruşu var. Dinamik bir dış görünüme sahip olması nedeniyle gençlerin tercih edebileceği bir otomobil. LED teknolojili gündüz farkları, agresif bir duruş kazandırmış.

Bizim test ettiğimiz Nissan Juke’un, iç döşemesinde siyah rengi hakim. Kapı kollarındaki gümüş ayrıntılar dikkat çekiyor. İç detaylarda da otomobilin dışında olduğu gibi yuvarlak hatlar kullanılmış. İç döşemenin siyah oluşu ilk bakışta karanlık hissi verse de Sky Pack versiyonunda bulunan panoramik sunroof, içeriyi aydınlatıp yolculuğunuzun havasını değiştiriyor. 

Bavul derdine son!

Otomobilin sürücü koltuğunu oturduğunuzda kendinizi yola hakim hissediyorsunuz. Arka koltukta yolculuk yapanların da keyfi oldukça yerinde. Nissan Juke, çocuklu ailelerin yanı sıra gençler için oldukça güzel bir alternatif.

Yaz aylarının gelmesiyle uzun yolculuklar bizleri bekliyor. Nissan Juke’un geniş bagaj hacmi, bavullarınızı ve eşyalarınızı rahatlıkla yerleştirmenizi sağlıyor. Biz kadınlar, iki günlük bir tatile 10 günlük kıyafet ve ayakkabı götürüp, bir valizi hiç açmadan geri döneriz. Ancak alanlar kısıtlıysa 2 günlük kombini de rahatlıkla minik bir spor çantasına sığdırabiliriz. Nissan Juke ile böyle hesaplar yapmanıza gerek kalmıyor.

Elinizde taşıdığınız eşyaları yerleştirmek ve istediğiniz zaman ulaşabilmeniz için yeterli miktarda küçük eşya gözü bulunuyor. Artık her şey tamamsa yolculuğa başlayabiliriz…

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ