Yeni nesil, heyecan veriyor

Toyota C-HR modelinin ikinci neslini Türkiye’de satışa sundu. Biz kadınlar alım yapacağımız şey ne olursa olsun teknik özelliklerinden önce tasarıma odaklandığımızı kabul edebiliriz. Bu hafta Yeni Toyota C-HR Hybrid modeliyle tanışmak için Bodrum’daydık. Lansman süresince sürüş deneyimi sağladığımız modeli ile SUV segmentine farklı bir bakış açısı getirdiğini vurgulayan Toyota, C-HR Hybrid modelinin dış tasarımında daha agresif ve keskin hatları, 19 inç alüminyum alaşımlı jantlar ile oldukça iddialı ve fark edilebilir bir konsept araç görünümünde. Ayrıca ilk defa Yeni Toyota C-HR Hybrid modelinde kullanılmış olan çift renk gövde tasarım biz kadınların dikkatini oldukça çekecek gibi duruyor.

Fark edilen diğer detaylara gelirsek, dijital bir kokpit deneyimi sunan modelde standart olarak sunulan 12.3 inç multimedya ekranı, ön cama yansıtmalı renkli gösterge ekranı, standart kablosuz şarj ünitesi ve dijital iç dikiz aynası gibi özellikler de sürüş deneyimini daha keyifli ve kullanımı kolaylaştırıcı bir hale getirmiş. Aynı zamanda Toyota C-HR ile Toyota ürün gamında ilk kez sunulan bir diğer özellik ise shift by wire elektronik vites ve elektronik park freni oldu. Güneşli bir güne denk geldiğimiz sürüşümüz esnasında perdesiz teknolojili ve termal yalıtımlı panoramik cam tavanı güneşin içeriye giriyor olmasından bizleri rahatsız etmeyerek ferah bir yolculuk yapmamızı sağladı.

Model içerisinde sevdiğim diğer bir özellik, markanın sürdürülebilirliğe oldukça önem vermesi ve 100’den fazla parçada geri dönüştürülmüş malzeme kullanması oldu. Belirtmeden geçemeyeceğim, kokpit alanının genişliği ve torpido üzerinde yer alan bölme sadece sürücünün değil ön koltuktaki yolcunun da konforlu bir yolculuk yapmasını sağlıyor.

Yazı: Eda Taşkıran

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ