BMW 2 Serisi Active Tourer ile tatil keyfi

Okullar kapandı ve yaz sıcaklarının da etkisiyle tatil planları çoktan yapıldı. Çocuklarla tatil yapmadan önce birçok detay titizlikle düşünülüyor tabii ilk sırada ulaşım planı yer alıyor. Eğer tatil planınızda yolculuğu otomobil ile gerçekleştireceksiniz size güzel bir önerimiz var. Geçtiğimiz aylarda test etme fırsatı bulduğum BMW 2 Serisi Active Tourer, ailece yolculuk için ideal bir otomobil.

Kosifler Oto Bostancı Showroom’undan otomobili teslim aldığımda sırada dikkatimi ilk çeken alışık olduğumuz BMW çizgilerinin dışında bir model ile karşı karşıyaydım. BMW 2 Serisi Active Tourer, BMW’nin ilk önden çekişli modeli olma özelliğini taşıyor. Sürücü koltuğuna ilk geçtiğinizde markanın konforunu hemen hissediyorsunuz. Ön konsolun kaliteli malzeme ve sürücünün seyir sırasında kolay ulaşmasını sağlayan sistem bizden yüksek puan aldı. Otomobilin ön ve arka tarafında küçük eşyalarınız için birçok yer bulunuyor.

Rahatlık ön planda

Sürücü koltuğunun yüksek konumlandırılmış olması uzun yolculuklarda konforu ikiye katlıyor. Yaz tatiline giderken sıcaklarla baş etmenin bir diğer yolu da rahat bir yolculuktan geçiyor. Sürücü koltuğundan arka koltuğa geçtiğimizde de aynı rahatlık söz konusu. Geniş diz ve yüksek baş mesafesi, çocuğunuzun oto koltuğunu kolayca yerleştirmenizin yanı sıra yolculuk sırasında da size kolaylık sunuyor.

Panoramik cam tavanı bulunan BMW 2 Serisi Active Tourer, gün ışığını otomobilin her noktasına eşit dağıtarak daha ferah bir yolculuk yapmanızı sağlıyor. Aynı zamanda çocuğunuz oto koltuğunda rahatça seyahate devam ederken bir yandan da gökyüzünün eğlenceli atmosferiyle keyifli zaman geçirebilir.

BMW 2 Serisi Active Tourer’ın bagajı da oldukça geniş. Üç bölmede hareket ettirilebilen koltuklar sayesinde bagajı isteğiniz gibi genişletebilirsiniz. Bagajın sağ ve sol kısmında bulunan düğmeler sayesinde arka koltukları kolayca yatırıp, kaldırabilirsiniz. Ayrıca bagaj zemininde bulunan kapaklı kısımda yolculuk sırasında ihtiyacınız olmayacak eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

BMW 2 Serisi Active Tourer, 6 kademeli otomatik şanzıman, benzinli 1,5’lt turbo beslemesi gücünü sürüş sırasında hemen hissettiriyor.

Bu otomobilin anahtarı da çok akıllı. Servis elemanlarına anahtarı teslim ettiğiniz anda otomobille ilgili tüm bilgilere kolayca erişebiliyor. Haftalık kilometre artışından, motor yağı, fren hidroliği, güncel kilometresi, depodaki yakıt miktarına kadar birçok bilgiye ulaşabiliyorlar. BMW 2 Serisi Active Tourer kısacası teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmış diyebiliriz.

Uzun yolculuk ve yaz sıcakları bir araya gelince eşinizin bütün yolu tek başına kat etmesi biraz yorucu değil mi? Hâlbuki sizde şehir içerisinde uzun saatlerde trafikle baş etmeye alışıksınız o zaman uzun yolda da direksiyon başına geçmek iyi bir fikir olabilir. Güzel bir yaz ve tatil sizleri bekliyor… İyi yolculuklar…

Yazan: Şeyma TAŞKIRAN

 

İlginizi çekebilir

JOIN THE DISCUSSION