Bebelac Kardeş Payı kampanyası

Bebelac Çocuk Devam Sütleri yeni bir kampanyaya başlattı. Bebelac Kardeş Payı kampanyası ile Bebelac Çocuk Devam sütleri, 1-3 yaş arası çocuk sahibi olan 9 bin ihtiyaç sahibi aileye toplamda 9 ton çocuk devam sütü yardımı yapacak.

Bebelac Çocuk Devam Sütleri olarak bilişsel gelişimin* her bebeğin hakkı olduğuna inandıklarını belirten Nutricia Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu, Bebelac Kardeş Payı kampanyası hakkında; “Türkiye Beslenme Rehberi raporuna göre, birçok bebekte demir, kalsiyum, çinko mineralleri, A, B12, C ve D vitaminleri başta olmak üzere önemli vitamin ve minerallerin alımı tahmini ortalama gereksinimin altında kalıyor**. Bilişsel gelişimin her bebeğin hakkı olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle 20 ilde Bebelac Kardeş Payı kampanyasını başlattık. Kampanya süresince satış gelirimizin bir kısmını, ihtiyaç sahibi ailelerin bebeklerinin bilişsel gelişimini desteklemek adına, İhtiyaç Haritası aracılığı ile bu ailelere ulaştırılacak olan çocuk devam sütü yardımlarına ayırıyoruz. Bu projeyi, bir sosyal girişim olarak uzun yıllardır pek çok kişinin hayatına dokunan İhtiyaç Haritası ile birlikte hayata geçirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Toplumumuzun geleceği olan bebeklerimizin ihtiyacı olan besinleri almalarını sağlama noktasında kendimizi sorumlu hissediyoruz. Tüketicilerimizi de Bebelac Kardeş Payı kampanyasını desteklemeye davet ediyoruz” açıklamasında bulunuyor.

Proje kapsamında yer alan iller: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Malatya, Van, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Konya, Diyarbakır, Şırnak, Samsun, Mersin, Şanlıurfa ve Trabzon’dur. İller, operasyonel şartlar gereği proje süresi içerisinde değişiklik gösterebilir.

 

*Bebeğiniz için en iyisi anne sütüdür, eksikliğinde doktora danışınız. Demir çocukların normal bilişsel gelişimine katkıda bulunur. Sağlıklı yaşam için dengeli, çeşitli beslenilmelidir.

**TÜBER 2015 verilerine göre, vitamin ve mineral eksikliğinde doktora danışınız

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ