İlk oyun arkadaşlarıyla başlayan eğitim

Gelecek için bugün yapacaklarımız oldukça önemli. Son yıllarda farklı sektörden birçok marka sürdürülebilirlik konusunda önemli adımlar atmaya başladı. Bu konunun çocukluktan itibaren öğrenilmesi ve bir yaşam rutini haline geldiğinde geleceğe önemli katkılar sağlayacağı konusunda hem fikir olduğumuzu düşünüyorum. İşte bu nokta bebek ve çocukların ilk arkadaşları olan oyuncaklar ile sürdürülebilirliğe katkı sağlamak ve nesli tükenen hayvanların öğrenilmesini amaçlayan bir seriyi sizlerle tanıştırmak isteriz.

Fisher-Price, Oyun, öğrenmenin en iyi yoludur’ mottosuyla çıktığı yolda ‘Planet Friends’ koleksiyonuyla sürdürülebilir iklimi eğlenirken öğretmeyi amaçlıyor. Geri dönüştürülmüş kumaşlardan üretilen koleksiyon, oyuncak tasarımlarının yanı sıra üretim sürecinde de doğaya duyarlı hareket ediyor. Yenidoğan kategorisinde satışa sunulacak olan Planet Friends, sürdürülebilir üretimiyle Mattel’in 2030 yılına kadar ürünlerinde ve ambalajlarında yüzde 100 geri dönüştürülebilir, biyo-bazlı plastik malzeme kullanımını artırma hedefi için de önemli bir adım niteliğinde.

Gezegen dostu serisi ile açıklamada bulunan Küresel Sürdürülebilirlik ve Sosyal Etki Kıdemli Direktörü Mignon Senuta,”Mattel olarak, gelecekte daha sürdürülebilir malzemeler kullanarak, ürün yönetimi ve döngüsel tasarım ilkelerini entegre ettiğimiz doğa dostu ürünler geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu nedenle bu seride kullanılan kumaşların yüzde 80 ile yüzde 95’i geri dönüştürülmüş plastikten üretildi ve son aşamada FSC Sertifikalı ambalaj kullanıldı. Son yıllarda daha sürdürülebilir malzemeler kullanarak ürettiğimiz ve giderek büyüyen ürün grubumuza Planet Friends koleksiyonunu eklemek bizi gururlandırıyor ” açıklamasında bulundu.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ