Alternatif oyunlara ne dersiniz?

Neredeyse her yaş çocuğu televizyon izlemeye bayılıyor. Bebeklik döneminde henüz ebeveynleriyle dahi iletişime geçmeyen bebekler, TV karşısında oldukça uzun zaman geçirebiliyorlar. İlerleyen yaşlarda da çizgi filmlerin neredeyse bağımlısı haline gelen çocuklar, kendilerine farklı bir hayatta hissediyorlar. Uzmanlar tam da bu noktada aileleri “Çocuklarınızı televizyondan uzak tutun ya da kontrollü seyrettirin” uyarısında bulunuyor.

Tüm bu uyarılara rağmen okula gitmeyip, evde zaman geçiren küçük çocuklar için bir zamandan sonra oynanacak oyunlar bitiyor ve oyalanmaları için sıra televizyona geliyor. Ebeveynler tempolu geçen günü biraz durdurmak adına isteksiz de olsa çocuklarının uzun süre televizyon izlemesine izin veriyor.

Bu konuda size bir önerimiz var. Çocuğunuz artık oyuncaklarından sıkıldı ve her yeni aldığınız oyuncaktan da kısa bir süre sonra uzaklaşıyorsa, eğlenceli eğitim, planlı gelişim sloganıyla sunulan Adım Adım Gelişim Seti’ni deneyebilirsiniz. Ebeveynlerin planlı bir şekilde çocuklarıyla ilgilenmelerini, çocuklarının eğlenirken öğretmelerini sağlayan Adım Adım Gelişim Seti, “Bebeğimle nasıl nitelikli zaman geçiririm?” endişesini yok ediyor. Bebek ve çocuklarınızla bu set yardımıyla hem eğlenip, hem de öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Çocuklarınızın ilgisini çekmeyeceğini düşünseniz de denemekte fayda var en azından bir süreliğine de olsa faydasını göreceksinizdir.

Doğumdan sonra dokuzuncu aydan itibaren kullanılmaya başlanan interaktif eğitim ve gelişim seti “Adım Adım”; miniklerin zihinlerinin öğrenmeye en yatkın olduğu 48. aya kadar planlı gelişim sağlarken, akranlarına kıyasla fark yaratmalarına ve gelecekteki eğitimlerinin daha nitelikli olmasına olanak tanıyor.

Her ay yeni bir aktivite

Uzman pedagog ve psikologlar tarafından her aya özel hazırlanan Adım Adım Gelişim Seti’nin içinde birbirinden ilgi çekici aktiviteler yer alıyor. İlgili aya ait gelişim tablosu, oyun malzemeleri, aktiviteler için ebeveynlere yönelik öneriler, her aya özel kitaplar, yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştiren hikayeler, uzman pedagog ve psikologlar tarafından hazırlanmış makaleler… Bunlara ek olarak sisteme üye olan aileler, kendilerine özel şifrelerle sisteme girip çocuklar tarafından seslendirilen çocuk şarkılarına ulaşabiliyorlar.

Dokun, Gör, Say, Oku

Adım Adım Gelişim Seti’nde bulunan farklı materyallerden yapılan malzemeler, bebeklerin ve çocukların dokunma duyusunu geliştirirken ince motor gelişimlerini desteklemeye aracı oluyor. Böylece nesnelerin beraberliklerini de keşfediyorlar. Şekilleri ve renkleri öğrenerek “görsel” uyarılara cevap verip mekânsal ilişikleri anlamakta zorlanmıyorlar. Sıraları izleyip, sayıları öğrenip şekilleri de hatırlamasına yardımcı olan Adım Adım; çocukların ‘saymayı’ ve matematik kavramlarını erken aylarda keşfetmesini sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak alfabeyi ve kelimeleri öğrenip, kendilerini rahatça ifade etme yeteneklerini geliştiren set, iletişimlerini güçlendirerek, okumaya bir adım daha yaklaştırıyor.

Adım Adım Gelişim Seti ile ebeveynler ve çocuklar karşılıklı duygu alışverişinde bulunuyor. Bu duygu alışverişi, keyif alma hali, aynı şeyle ilgilenme durumu, keşfetmekten alınan mutluluk, çocuğun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimine destek oluyor.

Çocuklarınızla keyifli zamanlar geçirmenizi dileriz..

 

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ