Yeni Prima Aktif Bebek ile bir varmış bir yokmuş

Bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlayarak hem annelerin hem de bebeklerin hayatlarını iyileştirmek amacıyla yenilikçi ürünler geliştiren Prima, Türkiye’de ilk ve tek olan “emici kanal teknolojisi” ile geliştirilen Prima Aktif Bebek’in tanıtım toplantısına katıldık.

Masal temalı dekorasyonuyla da dikkat çeken toplantıda, Prima Türkiye ve Kafkaslar Marka Müdür Yardımcısı Cansu Türkay, Türkiye’nin Primamarkamuduryardimcisi_cansuturkayen doğal annelerinden Tuba Ünsal ve Prima Uzman Kurulu Üyesi Psikolog Yeşim Çaylaklı’nın katılımıyla gerçekleşti. Prima masal temalı toplantısında, yeni ürünü için hazırladığı jingle ve reklam filmini de katılımcılara tanıttı.

Prima olarak 30 yıldır innovasyon hikayelerine yenilerini eklemek ve bebeklerin mutlu ve sağlıklı gelişim yolculuklarında onların yanında olmak için çalıştıklarını belirten Cansu Türkay “Her masal ‘bir varmış, bir yokmuş’ ile başlar ve her anne ve bebek bu masalın en anlamlısını, özelini yaşar. Biz de Prima olarak bu özel masalların kahramanı olan bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimlerini her zaman birinci sıraya koyuyoruz. Şimdi, Türkiye’de ilk ve tek olan ‘emici kanal teknolojisi’ne sahip Prima Aktif Bebek’i anne ve bebekleriyle buluşturuyoruz. Bu yeni üç emici kanal; sıvının belirli bir bölgede toplanmasını engelliyor ve sıvıyı kendi içerisine hapsediyor.

Bu sayede bebeklerin altı hem rahat hem de 12 saate kadar kuru kalıyor. Böylece altları uzun saatlerce kuru kalan bebeklerin, annelerinin, babalarının masallarıyla başlayan uykusu kesintiye uğramıyor.’’ diye sözlerini sürdürdü.

Tuba Ünsal’ın “Bir Varmış Bir Yokmuş Masalı”tubaunsal

Prima’yla geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen “Bir Hayat Diliyoruz” isimli “1 UNICEF Logolu Paket=Hayat Kurtaran 1 Aşı”  kampanyasında da birlikte olan Tuba Ünsal ise, hamileliğinden bugüne çocuklarıyla yaşadıklarını masal olarak kurgulayarak ilk defa katılımcılarla paylaştı. Ünsal “Aslında hepimiz bebekliğimizden beri masallarla büyüyerek hayaller kurduk ve bu masallarla kendi kimliğimizi yarattık. Masalların, bebeklerin gelişimi için olduğu kadar ebeveynleri ile paylaştıkları mutlu anlar için de ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle biz hala, her gece bebeklerine masal okuyan bir aileyiz. Bugün sizlerle ‘Bir varmış, bir yokmuş’ diye başlayan ve mutlu bir ailenin hikayesini anlattığım masal aynı zamanda benim bir anne olarak bebeklerimle olan masalımdır” dedi.

Bebekler için masalın önemi

Toplantıda masalların bebekler için önemine değinen Prima Uzman Kurulu Üyesi Psikolog Yeşim Çaylaklı ise, masalın bebek gelişimi için bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış faydalarını katılımcılarla paylaştı. Yapılan bir araştırma, bebeklerin anne karnındayken dinlediği masalı doğumdan üç gün gibi kısa bir süre sonra tekrar duyduğunda annesinin sesine tepki verdiğini, örneğin daha fazla emmeye başladığını ve annesinin sesini diğer seslerden ayırt edilebileceğini ortaya koyuyor. Bu bilgiyi verdikten sonra Çaylaklı, sözlerine şöyle devam etti; “Masallar, anne ve baba ile bebek arasındaki duygusal bağı güçlendirmenin en keyifli yollarından biridir. Ayrıca bebeklerin öğrenmelerini ve gelişimlerini güçlendirme açısından da önemli bir katkı sağlar. Tanıdıklık ve güven hissi oluşturan masalları sıklıkla duyan bebeklerin stres yaşadıkları anlarda aynı masalı duydukları zaman duygusal olarak rahatladıklarını gözlemliyoruz”.

Bebekler sabahları ıslak uyanmıyor

Primauzmankurulu_yesimcaylakliYeni Prima Aktif Bebek’in devrim niteliğindeki ekstra emici 3 kanalı, ıslaklığı daha iyi hapsederek 12 saate varan gece kuruluğu sağlıyor. Bezin tamamını kullanarak ıslaklığı dengeli bir şekilde dağıtmak üzere tasarlanan yeni Prima Aktif Bebek, sıvıyı baştan sona yayarak ıslak bir yığına dönüşmüyor ve böylelikle bebeklerin sabahları en az önceki gece olduğu kadar kuru uyanmalarını sağlıyor.

Prima’nın “Çiş bir varmış bir yokmuş” sözleriyle hikayeleştirdiği yeni reklam şarkısı, #çişbirvarmışbiryokmuş temalı etiketiyle sosyal medyada yer alırken, www.primabebekleri.com üzerinden de annelerin kendi bebeklerinin ismine özel hale getiriliyor. Böylece anneler bebekleriyle birlikte keyifle dinleyecekleri, kendileri ve bebeklerine özel “bir varmış, bir yokmuş” klibini oluşturabiliyor.

Yeni Prima Aktif Bebek hakkında:

Yeni ve daha da geliştirilmiş Prima Aktif Bebek, aşağıdaki özellikleri sayesinde, sabah bebeklerin bir önceki gece kadar kuru kalkmasına yardımcı oluyor:

  • 3 emici kanal: Islaklığın eşit dağılmasına yardımcı olur ve bu da ıslaklığı bir yük haline getirmez.
  • Esnek kenarlar: Gece boyunca sızdırmaya karşı etkili bir koruma için, bezin bebeğe rahat bir şekilde oturmasını sağlar.
  • Kutu Katmanlar: Islaklığı emer ve bebeğin teninden uzak tutar.
  • Pamuk gibi Yumuşak*: Bebeğin tenine değen üst tabaka yumuşak ve kuru olduğu için kaliteli bir gece uykusu sağlar.
  • Nefes alabilme özelliği: Bebeğin teninin çevresinde hava dolaşımını sağlar.

* Ürün, pamuk içermez

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ