Türkiye’ye yeni platform kurulacak

Renault markası, Renaulution planı kapsamında “Uluslararası 2027 Stratejisini” açıkladı. Markanın uluslararası pazarlarda daha hızlı büyüme hedefleri arasında Türkiye yatırımı da bulunuyor. 2022 yılında dünyada en çok araç satan Fransız otomobil markası olan Renault’un pazar sıralamasında Türkiye, 4. sırada önemli bir yer alıyor.

Uluslararası pazarda 2027 yılına kadar daha karlı büyüme için 8 yeni modelini açıklayan Renault, bu ürün atağını müşterileri için değer yaratan ve markanın daha rekabetçi olmasını sağlayacak iki platformla destekleyeceğini duyurdu. Bu platformlardan ilki, geniş pazar payına sahip olduğu Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Latin Amerika, Kuzey Afrika ve Hindistan olmak üzere dört farklı konumda ultra esnek ve çoklu enerjiye sahip yeni bir Renault Group modüler platformu olacak. Türkiye’nin de içlerinde bulunduğu dört endüstriyel bölgede kurulacak olan bu platform, 4 ila 5 metre arasında araç uzunluğu, 2,6 ila 3 metre arasında 4 seçenekli dingil mesafeleri ve 3 metre uzunluğa sahip arka ünitelerle geniş bir çeşitliliğe olanak tanıyor. Önden çekişli ve dört çekişli modeller için ICE, esnek yakıt (E85), LPG, gelişmiş hafif hibrit (48V) ve tam hibrit seçeneklerini de bünyesinde bulunduran platform, tüketim ve karbon emisyonları açısından daha fazla verimliliği hedefliyor.

Renault Markası Ürün Performansı Başkan Yardımcısı Bruno Vanel, “Bu yeni Renault Group modüler platformunun mimarisi son derece esnek ve rekabetçi bir yapıda. Böylece dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize yüksek değer, verimlilik ve ilgili teknolojiler sağlayan araçlar sunmamızı sağlayacak. Aynı zamanda rakiplerimizden farklılaşmamız ve geniş bir araç yelpazesiyle dünya çapında bir atağa kalkmamız için avantaj sağlayacağız. Bu araçlar, yeni Renault marka kimliğine sahip olacak ve müşterilerin daha az enerji tüketmesine olanak tanırken herkesin ihtiyaçlarına uygun güç aktarım teknolojileri, üstün sürüş zevki, konfor ve markamızın DNA’sında yer alan araç içi yaşam özellikleri sunacak” sözleriyle açıklamada bulundu.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ