Özel Atoderm Serisi

Atopi; yoğun cilt kuruluğu, kaşıntı ve kızarıklık gibi semptomlarla kendini gösteren kronik bir cilt rahatsızlığı. Zaman zaman ciltte enflamasyon şeklinde kendini gösterir. Tehlikeli ve bulaşıcı bir rahatsızlık olmamakla birlikte, özellikle ataklarının yaşandığı alevlenme dönemlerinde çok ciddi kaşıntıya ve uyku bozukluklarına yol açmakta; bu nedenle çocukların ve bireylerin hayat kalitesini düşürmektedir. Cildin kendisinden ilham alarak formüller geliştiren Bioderma, Atoderm Serisi ile çok kuru ve atopi eğilimli kişilerin hayat kalitesini arttırmak için geliştirdiği Skin Barrier TherapyTM patenti sayesinde cilt bariyerinin güçlendirilmesine destek olarak ciltteki kaşıntıyı %85(1) azaltırken, uykusuzluk problemini %89(1) azaltıyor.  Atakları ve semptomları kontrol altına almak için doğru bir cilt bakım rutini çok önemlidir. Bu durumda, kişinin yaşam kalitesini artırabilmek ve cildini koruyabilmek için kuru, çok kuru ve atopi eğilimli hassas ciltlerde iyi bir nemlendirici bakım kreminin yanı sıra yıkama jeli, duş yağı, yüz kremi, göz kremi ve sabun gibi doğru ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemli.

Atoderm Serisi’nde öne çıkan ürünler; Atoderm Intensive Balm, Atoderm Shower Oil, Atoderm Intensive Foaming Gel, Atoderm Intensive Eye, Atoderm Intensive Bar.

(1) 21 gün boyunca, hasarlı ve tahriş olmuş ellere (profesyonel ve ev içi bağlamında) sahip 33 gönüllüyle dermatolojik kontrol altında yapılan kullanım testi, Mauritius, 2020.

(2) 28 gün boyunca ev tipi dermatitten etkilenen 31 gönüllü ile gerçekleştirilen klinik çalışma, Polonya, 2020

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ