OiOi annelere uyku hediye ediyor!

Bebeklerin güvende hissetme ihtiyaçlarını gidermek için anne karnından gelen iki temel alışkanlığı; emme ve dokunma. OiOi Emzikli Uyku Arkadaşı, bebeklerin kendini güvende hissetmek için gerçekleştirdikleri bu eylemler göz önünde bulundurularak tasarlanmış akıllı bir ürün. OiOi Emzikli Uyku Arkadaşı’nın yeni serisi ise minimal tasarımıyla dikkat çekiyor. Yeni serinin tanıtımı amacıyla 14 Mart Salı günü bir etkinlik düzenlendi. Ev sahipliğini marka yüzü Nefise Karatay’ın üstlendiği tanıtım, ünlü Pedagog Gözde Erdoğan’ın sohbeti eşliğinde gerçekleştirildi.

Bebeklerde uyku düzenin ve kaliteli bir uykunun gelişim sürecine etkisine dikkat çeken Gözde Erdoğan, erken dönem uyku eğitimi hakkında bilgi verdi. Sağlıklı uyku için gereken şartları katılımcılara anlatan pedagog, annelerin uyumakta zorlanan bebeği emzirme, sallama gibi yaptıkları yanlışlara da değindi. Bebeklerin uykuda kendini güvende hissetmesi için doğru uyku arkadaşı seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğine de açıklık getiren Erdoğan, annelere hem kendilerinin hem de bebeklerinin huzurlu bir gece geçirmesi için tavsiyelerde bulundu.

Bebekler büyür arkadaşları değişmez

OiOi Uyku Arkadaşı’nın anne memesine benzer emziği sayesinde, bebekler emziğe alışsa da anne memesini reddetmez. Bu nedenle doğumdan itibaren kullanılabilir. Bebek büyüdükçe emziği farklı bir boyla değiştirmek gerekmez. Damak dostu olan emzikli uyku arkadaşı aynı zamanda parmak emme alışkanlığının oluşmasını engellemeye de yardımcı olur. Uyku arkadaşının yumuşak dokusunu hissetmek bebeği sakinleştirir, uykuya dalmasını kolaylaştırır. Ucundaki oyuncak sayesinde emzik, bebeğin ağzından düştüğünde ona yakın bir mesafede durur. Böylece yatakta kaybolmaz ve bebekler emziğini kolayca bulur. Oyuncağın hassasiyetle hesaplanan ağırlığı, bebeğin emziği ağzında rahatça tutabilmesini sağlar. Emziğin gövdesi diş/damak kaşıyıcı olarak kullanılabilir. Lateks içermeyen %100 silikon emziği sayesinde lateks alerjisi olan bebekler için güvenle tercih edilebilir. BpA, PVC, fatalat içermeyen OiOi Uyku Arkadaşı’nın Avrupa Birliği (EU) EN71 standartlarına uygunluğu uluslararası bağımsız test kuruluşları tarafından test edilip onaylanmıştır.

OiOi Uyku Arkadaşı minimalist çizgilerle yenilendi

OiOi Uyku Arkadaşı serisi, yeni trend İskandinav tarzını andıran minimalist tasarımıyla yenilendi. Minimal çizgilere sahip seri, yeni figürleri ve pastel renkleri ile tasarımda sadeliği arayan annelerin beğenisini kazandı. Yeni seri, aileye katılan sevimli tavşan figürü, pastel renkleri, hijyen kapağı ve tüketici dostu ambalajı ile dikkat çekiyor. Geliştirilen hijyen kapağı ise annelerin OiOi Uyku Arkadaşı’nı çantalarında rahatça taşıyabilmeleri için ürüne eklendi.

Yeni seri tasarlanırken, sadece miniklerin değil, her yaştan insanın sevdiği ‘tavşan’ OiOi Uyku Arkadaşı ailesine katıldı. İki farklı renk seçeneği ile yerini alan tavşanın yanı sıra; serinin en sevilen figürlerden köpek, ayı ve fil ise değişen tasarımları ve renkleri ile yepyeni bir görünüme kavuştu. Yeni uyku arkadaşlarının daha yumuşak pastel tonlarda tasarlanması, figürlerin yapımında kullanılan renk sayısının azaltılarak daha sade bir görünüm yaratılması, daha geniş kitlelerin zevkine hitap etmesini sağlıyor. Annelerin, OiOi Uyku Arkadaşı’nı çantalarında da gönül rahatlığı ile taşıyabilmesi, kullanmadıkları zamanlarda tozlanmadan saklayabilmesi için ürünün emzik kısmı için hijyen kapağı tasarlandı. Yalnızca yeni OiOi Emzik ile uyumlu kapak, emziğin üzerinde bulunan güvenlik deliklerine kolayca takılıyor. Emziğin ağızla temas eden tüm yüzeyini kapatarak hijyenik bir koruma sağlıyor. OiOi Uyku Arkadaşı’nın sadece tasarımları değil ambalajı da yenilendi. Önceki ambalajdan farklı olarak, ürünle ilgili tüm bilgiler tek bir yüzde yer alıyor. Öne çıkan özelliklerin ambalajda resimlerle anlatılması sayesinde anneler, ürünün hangi ihtiyaçlarına cevap verdiğini, annelik hayatlarını ne şekilde kolaylaştıracağını tüm detaylarıyla görebiliyor.

 

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ