Nike’ın Neymar özel koleksiyonu

 

Nike’ın Neymar için özel olarak tasarladığı ‘Ousadia Alegria’ koleksiyonu piyasaya çıkıyor. Neymar’ın kramponları Brezilyalı ünlü sanatçı ve tasarımcı Bruno Carneiro Mosciaro tarafından tasarlandı. Kendisi için tasarlanan kramponla ilgili konuşan Neymar tasarımın kendinden taşıdığı izleri açıkladı.

Nike, Neymar Jr. için tasarladığı özel koleksiyonu ‘Ousadia Alegria’yı görücüye çıkardı. Brezilyalı ünlü sanatçı ve tasarımcı Bruno Carneiro Mosciaro tarafından tasarlanan kramponlar, sporcunun hayatında ilke edindiği ve baldırında dövme haline getirdiği bir söylemi içeriyor. Sırasıyla ”cesaret” ve ‘eğlence’ anlamlarına gelen bu kelimeler Neymar Jr.’ın oyun tarzını ve kişisel sloganını yansıtıyor.

Tasarımla ilgili konuşan Neymar, “Alegria’yı yaşamanın ve en sevdiğim şey olan futbol oynamanın sevinciyle, Ousadia’yı ise insanların görmeyi kabul etmeyeceği farklı şeyler yapmaya imkan veren cesaretle özdeşleştiriyorum” dedi.

Biri ‘Ousadia’ ve diğeri ‘Alegria’ için olmak üzere iki farklı görsel yarattığını belirten Bruno Carneiro Mosciaro, bir kalp ve bir el fikrini grafik olarak yansıtmayı amaçladığı söyledi.

Özel tasarım

Grafik özellikle soyut olarak tasarlandı ve krampondaki yeri de özel olarak belirlendi. ‘Ousidia’ kramponunda parmak görselleri kramponu tutuyormuş gibi görünecek şekilde tasarlanırken, ‘Alegria’ kramponunun orta kısmında topa değecek şekilde yerleştirilmiş bir yumruk görseli bulunuyor. Bruno Big’in kendine özgü sanat çalışmaları, kramponun her yanını kaplayan baskılarla genişletildi.

Bruno Big, “Ousadia Alegria” lansmanının anısına 1000 adet ayakkabı kutusundan oluşan dev bir tuvale resim yaptı ve ilk çifti şahsen Neyman Jr.’a teslim etti. Bruno Big’in sanatını taşıyan  ve geriye kalan 999 ayakkabı kutusu ve ayakkabı 31 Ocak’ta sadece Nike Football uygulamasında mevcut olacak.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ