Köklü geçmişin teknoloji ile uyumu

Bizler uçuş sırasında konforlu bir yolculuk için pilotların profesyonel deneyimlerine güveniriz. Kokpitte tüm detaylar titizlikle hazırlanıp, kontrol edilirken sürüşü gerçekleştiren pilotun da uçuş sırasında üniformasından seçtiği aksesuarlara kadar ihtiyacına yönelik olması oldukça önemli. Havacılıkta zaman, hız ve hassasiyet ilk sırada gelir. Sonuçta uçuş sırasında dakikalar değil saniyeler konuşur.

Saat tutukunlarının yakından tanıdığı Longines markasının pilot saatlerinin köklü geçmişine yeni bir soluk getiren Longines Spirit Flyback serisi, son teknolojiyi zamanla birleştiriyor.

Flyback fonksiyonlu bu kronograf saat, Longines’in bu teknolojideki öncü rolünün kanıtı niteliğinde. Kanatlı kum saati logosu taşıyan marka, flyback fonksiyonuna sahip ilk modelini 1925 yılında üretti ve patent başvurusunda bulundu. Patent, 16 Haziran 1936’da tescil edildiğinde, dünyada bu alanda bir ilk olma özelliği taşıyordu. Göklerin fethinde devrim niteliğinde bir rol oynayan flyback komplikasyonu, uçuşun farklı aşamalarının ardı ardına zamanlamasına olanak tanıyarak navigasyonu kolaylaştırıyor (bkz. aşağıdaki Flyback açıklaması).

Gerçek anlamda işlevselliğinin yanında Longines Spirit Flyback şimdi de çelikten daha hafif ama daha dayanıklı Grade 5 titanyum alaşımıyla bezeniyor.  Estetik açıdan bakıldığında, kronograf, koyu gölgeler ve göze batmayan ışıltılar arasındaki kontrast oyunlarıyla öne çıkan saten cilalı kaplamaya sahip 42 mm’lik kasasıyla dikkat çekiyor. Son teknolojiyle desteklenen bu güçlü ve ince tasarım, modele olağanüstü bir karakter kazandırıyor.

Longines Spirit Flyback, yüksek hassasiyetini, manyetik alanlara dayanıklı ve silikon denge yayıyla donatılmış özel Longines L791.4 kalibresine borçlu. 68 saate kadar güç rezervine sahip bu mekanizma, İsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsünden (COSC) onaylı. Şeffaf arka kapak, kalibrenin ve üzerinde Longines Spirit koleksiyonunun amblemi olan küre figürü işlenmiş salınım ağırlığının en ince detaylarını bile gözler önüne seriyor.

Bu yeni model, ışıldayan saat imleriyle dikkat çeken siyah, seramik bir parçayla geliştirilmiş çift yönlü bir döner bezel barındırıyor. Üzeri yansıma önleyici safir kristalle kapatılmış antrasit kadranda, saat 9 yönünde küçük bir saniye alt kadranı ve saat 3 konumunda 30 dakika sayacı yer alıyor. Super-LumiNova® kaplanmış yaldızlı ibreler ve rakamlar, havada veya karada, her koşulda optimum okunabilirlik sağlıyor.

100 metreye (10 bar) kadar su geçirmeyen bu model, değiştirilebilir titanyum bilezik ve bu modele özel tasarlanmış gri ve siyah NATO kayışıyla birlikte sunuluyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ