Erkek giyiminde ilkbahar modası

Topman, İlkbahar- Yaz 2016 koleksiyonunda farklı ilhamlardan yola çıkıyor. Gezi ve keşif temalarından ilham alan dar paça pantolonlar, mini şortlar gibi klasik silüetler paraşüt kumaşlarla hacimleniyor. Lacivert, gri ve hardal rengi tonlarının kullanıldığı koleksiyonda, anahtar parçaları paraşüt kumaşlarından üretilen şortlar ve spor gömlekler oluşturuyor.

2016 yazının ana akımlarından bir başkası Doğu Avrupa’dan ilham alarak sadeleştirilmiş haliyle Topman erkeğini şehrin kalbine götüren ‘East Bloc’ olarak modaseverlerin beğenisine sunuluyor. Geniş ve düz kesimli denimler, 80’li yılların başkaldırıcı grafiklerinden esinlenerek koleksiyona ilham sağlıyor. Renk paleti gri ve beyaz tonlarının yanı sıra mavi ve kırmızıyı barındırarak minimalist temayı koruyor. Akımın anahtar parçaları ise beyaz denim tulumlar ve denim pantolon ceket takımları olarak hayat buluyor.

70’lerden günümüze esintiler

Son sezonlarda 70’lerin trendi olan retro casual stil, pantolonlarda çizgi desenleri ve logo detaylarıyla etkisini tekrar gösteriyor. 70’lerin tipik silüetleri olan pijama tarzı kumaşlar ve ‘revere’ yaka gömleklerin ön planda olduğu koleksiyonda, renk paleti bronz ve yeşilin yumuşak tonları ile renklendirilmiş cesur baskılardan oluşuyor. Koleksiyonun anahtar parçaları arasında dikkat çekici desen işlemeli bronz tonlarında süet ceketler ile gözler Topman erkeğinin üzerinde olacak.

Koleksiyonun vazgeçilmez parçaları olan aksesuarlarda da 70’ler etkisi göze çarpıyor. Bez çantalar ve örgü kravatlar Topman erkeğinin stilini tamamlıyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ