Okyanuslarda 5 yeni dalgıç

Swatch, yetmiş yıl önce üretilen ve ilk gerçek dalgıç saati olarak alanında devrim yaratan Blancpain markası ile iş birliği gerçekleştirerek Fifty Fathoms serisini tekrar hayata geçirerek beş ayrı modelle Bioceramic Scuba Fifty Fathoms adında yeni bir koleksiyon oluşturdu. Bu yeni serinin hikayesi dalış ve denizcilik alanı ile ilgilenenler için oldukça değerli.

Swach markası neşeli, eğlenceli çizgisine sadık kalarak, su altı keşiflerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bir dalgıç tarafından ortaya çıkarılan Fifty Fathoms’un; mükemmel okunabilirlik, üstün düzeyde suya dayanıklılık, emniyetli döner bezel, mekanik mekanizma ve anti-manyetik koruma özelliklerini de koruyarak beş yeni model ile kullanıcıları ile buluşturuyor. Bioceramic Scuba Fifty Fathoms adındaki koleksiyon, markanın kendi dalgıç saatleri olan Scuba serisine göndermelerde bulunuyor.

Swatch ve Blancpain yeni koleksiyon oluşturma çalışmalarında ilhamını derin denizlerden alarak beş saatin ismine dünyanın en kıymetli okyanuslarının adını verdi. Bioceramic Scuba Fifty Fathoms koleksiyonda bulunan isimler Atlantic Ocean, Antarctic Ocean, Arctic Ocean, Pasific Ocean, Indian Ocean dır.

Doğa ile iç içe olan bu koleksiyonun dikkat çeken değerli bir özelliği de kuşkusuz okyanusların korunmasına katkıda bulunmak adına denizden çıkarılan geri dönüştürülmüş balık ağlarından oluşan kayışların kullanılmasıdır. İki Swatch Group markası arasındaki bu iş birliğindeki tüm modeller, marka tarafından patenti alınan üçte bir oranında hint yağı ve üçte iki oranında seramikten elde edilen bio-kaynaklı Bioceramic’ten oluşmakta.

Not: Fifty Fathoms adı kulaç sözcüğüne gönderme yapar; İngilizce konuşulan ülkelerde, tarihsel olarak denizcilikte derinlik ölçüsüdür ve elli kulaç, 91 metreye (veya 300 feet’e) eşittir.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ