Nesquik® Studios ile eğlence zamanı

Günümüzde yeni annelerin birçoğu, kendi çocukluğunda Nesquik® ile tanıştı. Hepimizin çocukluğunda sütlerini lezzetlendiren Nesquik®  ile gerçekleştirdiği Nesquik®  Studios lansmanında yakından tanıma fırsatımız oldu. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen sunumların yanı sıra düzenlenen workshop ile çocuklarla birlikte keyifli zaman geçirmemizi sağlayacak birçok faydalı etkinliği birebir uygulamalı gerçekleştirdik. 6 yaş sonrası çocuklar için tavsiye edilen Nesquik® ‘in eğlenceli aktiviteleri ile çocuklar hem eğlenecek hem de öğrenecek…

Nesquik® Studios platformunda neler var?

Çocukların dengeli beslenmesini ve yaratıcılıklarını destekleyen Nesquik®’in Türkiye Facebook sayfası, anneler ve çocuklar için çok yönlü bir dijital iletişim platformu olan “Nesquik® Studios”a dönüştürüldü. Nesquik® Studios’un tanıtımı da özel bir etkinlikle gerçekleştirildi.

Nesquik® Studios platformunda, çocukların hayal gücünü besleyen yaratıcı ve eğlenceli aktivite ve oyunlar sunuluyor. Böylece anneler artık Nesquik® Studios’tan sunulan seçenekleri değerlendirerek, çocuklarıyla birlikte gerçek ortamda kaliteli vakit geçirme şansına sahip olacaklar. Anneler bu sayede çocuklarının yaratıcı yönlerinin ve hayal güçlerinin beslenmesine de katkıda bulunabilecek.

Medya mensupları ve blogger’lara yönelik olarak düzenlenen Nesquik® Studios lansman etkinliğine, Nesquik Pazarlama Müdürü Lidya Yazmaciyan, Nestlé Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Müdürü Diyetisyen Ceren Batmaz Sarı, Pedagog Tansu Oskay, Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar, cemiyet hayatının ünlü annelerinden Ayşe Kucuroğlu katıldı. Etkinlikte Anne-Çocuk Yazarı Derya Özel de, katılımcılar için anne ve çocukların birlikte yapabileceği eğlenceli ve yaratıcı faaliyetlere örnek bir Nesquik® Studios workshop’u gerçekleştirdi.

Yaratıcı ve eğlenceli bir dünya: Nesquik® Studios

Nesquik Pazarlama Müdürü Lidya Yazmaciyan’ın verdiği bilgiye göre Nesquik® Studios Facebook sayfasında, eğlenceli ve eğitici içeriklerle çocukların öğrenme merakı ve hayal gücünü geliştiren oyun ve etkinlikler kurgulanıyor. Üstelik annelerin çocuklarıyla birlikte yapacakları yaratıcı aktivitelerle çeşitli ödüller kazanabilecekleri yarışmalar da düzenlenecek. Nesquik® Studios, annelerin çocuklarındaki potansiyeli ortaya çıkarmalarına yardımcı olurken; çocuklara hayallerini ve düşüncelerini gerçekleştirebilecekleri bir dünyanın kapılarını açıyor. Ocak ayından itibaren yeni ve zengin içeriklerle annelerle iletişim kurmaya başlayan Nesquik® Studios’un yaratıcı ve eğlenceli dünyasını keşfetmek için https://www.facebook.com/nesquikturkiye adresini takip etmek yeterli.

“Özel planlanmış oyunlar ebeveyn ve çocukları mutlu ediyor”

Pedagog Tansu Oskay, toplantıda yaptığı konuşmada “Çocukların onlara özel planlanmış bir oyun zamanını düzenli olarak ebeveynleriyle geçirdiklerinde, hem anne babaların, hem çocukların duygusal olarak daha güçlü ve daha mutlu olduklarını görüyoruz” dedi. Çocukla birlikte düzenli olarak planlı zaman geçirmenin çocuklardaki olası problemleri önleyici nitelikte olduğunu belirten Oskay, bunun duygusal, davranışsal ve gelişimsel güçlükleri olan çocuklarda da iyileştirici etkiye sahip olduğunu aktardı. Çocuklarla nitelikli zaman geçirmenin aile ilişkilerini güçlendirdiğini vurgulayan Oskay, “Çocuğa sınırları doğru koymakta, onunla empati kurmakta, pozitif yöntemlerle çözüm üretmekte de olumlu katkılar sağlıyor. Kendini güvende hisseden çocuğun özgüven duygusu da gelişiyor” dedi.

“Eğlenceli tabaklar ve renkli yiyecekler dengeli beslenmeye yardımcı olur”

Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar ise, sağlıklı beslenmenin çocukların gelişimine katkısı ile ilgili bilgi verdi. Ebeveynlerin çocukları ile birlikte mutfakta vakit geçirmelerinin çocukların besinlere karşı daha fazla ilgi duymalarını sağlayacağını ve yaratıcılıklarının gelişmesine katkıda bulunacağını belirtti. Yapılan araştırmaların çocukların tabaklarında çeşitli renklerden oluşan besinlerin kullanılmasının  vitamin ve minerallerden zengin beslenmeyi sağladığına ve de görsel zekânın gelişimine destek olduğuna dikkat çeken Kanar, şunları söyledi: “Tabakların eğlenceli ve renkli olması için dört ana besin grubunu da içermesi gerekiyor ; özellikle 3 ana öğün ve en az 2 ara öğünün alınması hem büyüme hem de kilo yönetimi için oldukça önemli. Çocukların sağlıklı beslenme ve porsiyon bilincini kazanması için; ebeveynlerin çocuklarıyla birlikte market alışverişinden yemek hazırlamaya ve tabak hazırlamaya kadar ki süreçte birlikte zaman geçirmesi önem taşıyor.” dedi Kanar sözlerini,“Çocuklarınızı yiyecekler ile beslerken geleceklerini de beslediğinizi unutmayın” diyerek tamamladı.

“Sağlıklı beslenme hem fiziksel hem zihinsel gelişim için önemli”

Nestlé Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam Müdürü Diyetisyen Ceren Batmaz Sarı ise, sağlıklı beslenmenin çocukların sadece fiziksel değil, aynı zamanda zihinsel ve ruhsal gelişimleri için de çok önemli olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Kalsiyum, demir, çinko, fosfor, D vitamini gibi vitamin ve minerallerin gerekli miktarlarda alınması, çocuklarımızın büyümesi, gelişmesi ve bilişsel fonksiyonları için büyük önem taşıyor. Çocukların beslenme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilen Nesquik Opti-Start, ülkemizde çocuklarda yetersizliği sıklıkla görülen D vitamini, demir ve çinko ile zenginleştirilmiştir. Sütte bulunmayan bu vitamin ve mineral içeriğiyle Nesquik Opti-Start, hem sütü daha da faydalı hale getiriyor, hem de çocukların sütü severek içmesini sağlıyor. 1 porsiyon (250 ml) Nesquik Opti-Start’lı süt, tavsiye edilen günlük D vitamininin  yüzde 38’ini, çinko ve demirin yüzde 19’unu karşılıyor.”

Nesquik Geleceği Nasıl Besler?

Çocukların gerçekliği dönüştürme konusundaki hayal gücü ve iyimserliğinden ilham alan Nesquik® de, besleyici bir bardak sütü, vitamin ve minerallerle daha da faydalı hale getirerek, çocukların geleceğini besliyor.

Bu sayede her gün potansiyellerini ortaya çıkarabilmelerine ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı, dolayısıyla geleceklerine katkıda bulunmayı amaçlayan Nesquik®, yeni lansman kampanyasıyla birlikte, Türkiye Facebook sayfasını da çok yönlü bir dijital iletişim platformuna dönüştürüyor. “Nesquik® Studios” ile dijital ortamda sunulup gerçek ortamda elle tutulur araç ve gereçlerle hayata geçirilecek yaratıcı aktivite ve oyunlar sayesinde, anne ve çocukların birlikte daha kaliteli ve eğlenceli vakit geçirmelerinin yanı sıra,  çocuklardaki yaratıcılığın ortaya çıkması hedefleniyor.

“Nesquik® Opti-Start” ile süt daha faydalı

Nesquik® Opti-Start’ın besleyici içeriğinde, B,C ve D vitamini, çinko, demir gibi sütte bulunmayan vitamin ve mineraller bulunuyor. Bu özellikleriyle sütün faydalarını destekleyen Nesquik Opti-Start, çocukların yeterli, dengeli beslenme ve mutlu gelişimine katkıda bulunuyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ