Lexus’un ‘Doğuştan Lüks’ modeli Türkiye’de

Premium otomobil üreticisi Lexus, markanın tamamen yeni bir segmente girmesini sağlayan lüks minivan modeli LM’i Türkiye’de satışa sundu. Özel jet uçaklarındaki konforu LM’e taşıyan Lexus, bu modelle birlikte markanın ve lüksün zirvesini sunuyor. Cumhuriyet’in 100. Yılı’na ithafen Selanik’te gerçekleşen Lexus LM lansmanında, mobil halindeki araç içinde canlı yayın ile interaktif olarak yapılan basın toplantısı ile dünyada bir ilke imza attı.

Yeni LM modelinin Türkiye lansmanında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Ali Haydar Bozkurt, 2016 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Lexus’un kısa sürede geniş ve aynı zamanda tamamen genç bir ürün gamı sunarak büyümeye emin adımlarla devam ettiğini açıkladı. Lexus LM’nin nisan ayında yapılan dünya lansmanında araç satışlarının son çeyrekte gerçekleştireceğini açıklamaları sonrasında LM’nin Türkiye’de beklenenden çok daha fazla ilgi gördüğünü belirten Ali Haydar Bozkurt, “Öyle ki bu talepler neticesinde sadece 5 gün içerisinde yıl sonuna kadar gelecek olan LM modelinin tamamı satıldı. 34 adet LM modelinin ise, 26’sı 4 koltuklu ve 8 adedi 7 koltuklu olarak sipariş edildi. Avrupa’da ise yıl sonuna kadar 220 adet LM satılması bekleniyor ve bunun yaklaşık yüzde 15’ini Türkiye pazarına tahsis ettiler. Biz de bu adetlerle LM’in en güçlü pazarlarından biri olacağız” dedi.

LM modelinin ardından bu yıl içerisinde RZ ve UX olmak üzere tam elektrikli modelleri de satışa sunmaya başlayacaklarını açıklayan Ali Haydar Bozkurt, “Marka adına yeni bir segmenti temsil eden LM’in ardından, 2024’ün ilk çeyreğinde ise B SUV segmentine girmemizi sağlayan LBX’i de getirerek çeşitliliğimizi ve dolayısıyla adetlerimizi artıracağız. Yıl sonuna kadar LM ile birlikte 500 adet ve üzeri satış elde etmeyi hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl ise, LBX’in de gelmesiyle birlikte 2024 satış adedimizin en az 1000 olacağını öngörüyoruz” sözleriyle mevcut ve gelecek yıla ait satış hedeflerinden bahsetti.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ