2023 Japonya Mobilite Fuarı’nda Suzuki Rüzgarı

Suzuki, 2023 Japonya Mobilite Fuarı’nda mobilitenin her alanı ile teknolojik gövde gösterisine başladı. Bizi en çok heyecanlandıran, Suzuki’nin ilk yüzde 100 elektrikli SUV modeli eVX oldu!

Fuarda kapsamında otomobilden, ticari araçlara, iki tekerleklilerden, yeni nesil mobilite araçlarına kadar onlarca teknolojik yenilik kullanıcıların beğenisine sunuldu. Suzuki’nin ilk yüzde 100 elektrikli SUV modeli olarak yakında seri üretime aktarılması ve 2025 yılı itibarıyla Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa’da satışa sunulması planlanan eVX Concept, yenilenmiş tasarımı ve ilk defa gösterilecek iç mekânıyla fuardaki yerini aldı. Gelecekte elektrikli ürün gamını genişleten markanın eWX Concept modeli de stantta ziyaretçilerini karşıladı. Bugüne kadar sağlam, güvenli ve konforlu otomobilleri ile öne çıkan Suzuki markası, tüm bu özelliklerin inovasyon ve e-mobilite çağına nasıl uyarlanabileceğini gözler önüne seriyor.

Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen Suzuki, 5 Kasım tarihine kadar sürecek olan ve Tokyo Big Sight’ta düzenlenen Japonya Mobilite Fuarı’nda, sergilediği yeniliklerle gövde gösterisine başladı. Bugüne kadar sağlam ve güvenli modelleri ile öne çıkan marka, geleceğin teknolojilerini yansıtacağı standında “Tüm Dünyada Duyulan Heyecana Yanıt” temasını vurgularken, Suzuki’ye özgü mobilite ve hizmetlerde karbon nötr bir geleceğe yönelik farklı girişimleri kullanıcılara sunuyor. Suzuki standında, otomobil ve motosikletlerin konsept modellerinin yanı sıra yeni nesil mobilite ve dıştan takma motor çözümlerine kadar zengin bir çeşitlilik ziyaretçileri karşılıyor. İnsanların günlük yaşamlarını kolaylaştıran çeşitli mobilite çözümlerine ek olarak, karbon nötr yolunda çok yönlü girişimler de tanıtımı gerçekleştiriliyor. 

4×4 mirası elektrikle birleşti

Suzuki’nin ilk global yüzde 100 elektrikli aracı eVX, seri üretime yakınlaştırılan tasarımı ve iç mekanıyla ilk defa Japonya Mobilite Fuarı’nda gösterildi. Elektronik kontrollü 4×4 teknolojilerini daha da geliştirerek, benzersiz Suzuki SUV sürüş deneyimini yansıtan bir elektrikli otomobil olan eVX, 500 km’lik elektrikli menzil sunuyor.

4.300 mm uzunluğunda ve 1.800 mm genişliğindeki model, 1.600 mm yüksekliğinde olacak. En güncel elektrikli otomobil özelliklerini Suzuki’nin güçlü 4×4 DNA’sı ile birleştiren eVX, anında kendini gösteren bir tasarıma sahip. Ayrıca, yüzde 100 elektrikli bir Suzuki SUV sürüş deneyimi sunmak üzere markanın 4×4 mirasını yeni elektrikli çağa da taşıyor. 2025 yılı itibarıyla Avrupa, Japonya ve Hindistan başta olmak üzere tüm dünyada uzun menzili ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayacak iddialı modele Türk kullanıcıların da Avrupa ile aynı anda sahip olabilmesi için Doğan Trend Otomotiv çalışmalarına şimdiden başladığını duyurdu.

Günlük yaşamı kolaylaştıran %100 elektrikli “Mini Vagon”

Suzuki’nin Japonya Mobilite Fuarı’ndaki yenilikleri arasında eWX Concept de yer alıyor. Suzuki’ye özgü, konforlu ve pratik bir mini vagon ile fütüristik EV’nin birleşimi olan eWX konsepti, insanların günlük yaşamlarını kolaylaştıran %100 elektrikli bir “Mini Vagon” olarak tanıtılıyor. Şık ve sade bir tasarımın yanı sıra yolculara kendilerini evlerinde hissettiren aydınlık ve kullanıcı dostu bir kabin sunan Suzuki eWX, yaklaşık 230 km’lik menzili sayesinde günlük yaşamı destekleyen bir yardımcı görevini de yerine getirebiliyor. Trafikte minimum alanda maksimum iç mekan sunan model, günlük hayatın daha eğlenceli, rahat ve konforlu hale getirilmesi amaçlanarak tasarlandı. Konsept model, günlük yaşamı benzersiz bir şekilde renklendiren rahatlık ve heyecan için, zarafet ve muhteşemliğe odaklanıyor.

Suzuki eWX

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ