Clarks çocuk ayak sağlığını önemsiyor

Çocukların sağlıklı gelişimi için ayak sağlığına bebeklikten itibaren önem vermek gerekiyor. Oldukça hassas bir yapıya sahip olan bebek ve çocukların ayakları, tıpkı bir hamur gibi olması nedeniyle girdiği kalıpların şeklini alıyor. Bu durumda ailelere düşen en önemli görev gelişim dönemindeki bebek ve çocuklar için ayak analizini doğru yaptırıp, sağlıklı adımlar atmasını sağlayacak ayakkabılar seçmek.

Çocukların sağlıklı gelişimi için stil ve konforu bir araya getiren Clarks, kuruluşunun 170. yılı şerefine 23 Nisan’da Bob Hardy’i ebeveynleri bilinçlendirmek için ağırlıyor. Çocuk ayak sağlığının önemi, ideal uyum için önemli noktalar, en son yenilikler, teknolojiler ve ayak ölçümü gibi konularda bilinmeyenler anlatılıyor.

46 yıldır çocuk ayak sağlığı ve ayakkabıları hakkında çalışmalarda bulunan dünyaca ünlü isim Bob Hardy, 23 Nisan öncesinde çocuk ayak sağlığı konusunda bilinmeyenleri anlatmak için Türkiye’ye geldi. Ayak sağlığı hakkında doğru bilinen birçok yanlışa değinen Bob Hardy, sağlıklı bir nesil için ayakkabı seçiminde aileleri bilinçlenmesi gerektiğine değindi.

“Doğru yaşta, doğru ayakkabı seçimi”


Bob Hardy, “Çocuklara düzgün ayak ölçümü yapılmadan alınan ayakkabılar, ileride ciddi ayak sağlığı problemlerine yol açıyor. Bu konuda İngiltere’deki ve Avrupa’daki ebeveynler son birkaç yılda oldukça bilinçlendi. Doğru yaşta doğru ayakkabı seçimi, ilk ayakkabılardan okul ayakkabılarına kadar her aşamada çok kritik bir konu” diyerek doğru ayakkabı seçiminin önemini belirtiyor.

Konuyla ilgili detaylı bilgiler, Bebek Muhabbeti Dergisi Mayıs sayısında yer alacak….

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ