Bebeğiniz için kullandığınız ürünlere dikkat!

26.11.2015 tarihinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın kamu oyunu bilgilendirmek için gazeteye verdikleri ilanı kaçıranlar için lütfen bu haberi yayın!

Bursa’da bir firma tarafından üretimi gerçekleştirilen “Bebe alıştırma külodu” adlı ürün, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, “Bazı Tüketici Ürünlerinin Tehlikeli Kimyasal Madde İçeriğine Yönelik Piyasa Gözetimi ve Denetimine İlişkin Tebliğ”de izin verilen limitlerin üzerinde tehlikeli kimyasal madde içerdiği tespit edildiğini açıkladı.

Bebek cildinin oldukça hassas olması nedeniyle herhangi bir kimyasal maddeye uzun süre maruz kalması sonrasında ciddi hastalıklara sebep olabilir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından güvensiz olduğu tespit edilen bu ürünlerin piyasaya arzı yasaklanıp, piyasada bulunan ürünlerin toplatılıp bertarafına karar verildi.

Bebeğinizin cildini korumak için kullandığınız ürünlerin içeriğini mutlaka kontrol edin! İçeriğinde yer alan herhangi bir madde aklınızda soru işareti yaratıyorsa o ürünü kullanmadan önce gerekli araştırmalarınızı yapın!

İlginizi çekebilir