Aralık ayında otomobilde yenilikler

Bu ay otomobil dünyasında ÖTV konuşulurken, firmalarda kampanya ve yeni modellerini hızla duyurmaya devam ediyor. Yeni ÖTV düzenlemesinin satışlara nasıl yansıyacağını önümüzdeki günlerde göreceğimize göre otomobil dünyasında yaşanan yenilikler ve kampanyalar neler?

Yazı: Eda Taşkıran

Yeni Seat Leon Cupra

Trafikte asi duruşuyla dikkatleri üzerine çekecek olan yeni Seat Leon Cupra’da birçok özellik sizleri bekliyor. Leon serisinin
tümmodellerinde olduğu gibi, Yeni Seat Leon Cupra da en yeni teknoloji ve işlevsellikle donatılmış olarak geliyor. Güvenlik, konfor ve bağlanabilirlik konularındaki en ileri teknolojinin eklenmesi sayesinde şimdi Yeni Leon Cupra, yüksek performansı ve etkileyici sürüş deneyimini bir arada sunuyor. Trafik Sürüş Asistanı, Uzun Far Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) ve Acil Durum Asistanı gibi ileri sürüş destek sistemlerinin yanı sıra, Leon CUPRA ayrıca Elektrikli Park Freni ve Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi özelliklerinede sahip. Media System Plus, 8 inç ekranıyla yeni nesil bilgi-eğlence sisteminin en önemli unsuru olarak öne çıkarken, Leon Cupra’da Connectivity Box ile kablosuz şarj ve GSM sinyal güçlendirici özellikleri de sunuluyor.

toyotachrToyota C-HR yok satıyor

Fark yaratan tasarımı ile kendini belli eden Toyota C-HR, satışa çıkmasıyla yoğun ilgi topladı. Toyota C-HR, hedef müşteri kitlesinin beklentilerini yansıtacak şekilde birçok üstün ve farklı özelliklerle donatıldı. Toyota C-HR, giriş seviye olan “Advance” ile birlikte tüm versiyonlarında son derece zengin bir ekipman seviyesi sunuyor. Giriş seviyesi Advance; 17 inçlik alüminyum alaşımlı jantlar, Çift Bölgeli Otomatik Klima, 8 inç ToyotaTouch 2 multimedya sistemi, geri görüş monitörü, yağmur sensörü, Cruise Control, Otomatik yanan farlar, LED gündüz yanan farlar ve elektronik park freni gibi üstün donanım özelliklerine sahip. Toyota C-HR’ın üst donanım seviyelerinde ise ek olarak; ısıtmalı koltuklar, akıllı giriş sistemi, karartılmış yan ve arka camlar, yarı parçalı deri koltuklar, Kolay Akıllı Park Destek Sistemi (S-IPA), 18 inç alüminyum alaşımlı jantlar ve çift renkli gövde gibi özellikler de bulunuyor.

Subaru’dan Aralık ayına özel kampanya!subaru

Subaru Satış Sonrası Hizmetler’de Aralık ayı boyunca özel kampanyalar sunuluyor. Subaru orijinal araç iç kauçuk paspaslarında yüzde 20 müşteri indirimi uygulanan kampanya tüm Subaru satış sonrası noktalarında uygulanıyor. Kolay temizlenen, koku yapmayan, yıpranmaya ve aşınmaya karşı yüksek dayanıklılık gösteren bu orijinal paspaslar, Subaru markalı araçlarla tam uyumlu olmasıyla da otomobillere değer katıyor. Subaru marka araçların periyodik bakımlarda indirim uygulaması 31 Aralık 2016’ya kadar sürüyor. 2011 ve 2012 model araçlara tüm periyodik bakımlarda yedek parça ve işçilikte yüzde 15 indirim uygulanıyor. 2010 ve daha eski model Subarum odelleri için ise tüm periyodik bakımlarda, yedek parça ve işçilikte yüzde 20 indirim uygulanıyor.

Skoda’da yeni bir başlangıç skodaaralikkampanya

Skoda, daha önce hiç yeralmadığı büyük boyutlu SUV segmentine girişi anlamına gelen Kodiaq, tamamen farklı bir müşteri kitlesine hitap edecek. Skoda’nın daha çekici bir marka haline gelmesinde önemli rol üstlenecek Kodiaq, markanın yeni tasarım anlayışının SUV sınıfına aktarılmış ilk örneği durumunda. Zarif çizgilere, sportif detaylara ve güçlü bir dış görünüme sahip olan Kodiaq, keskin hatlarının yanı sıra yüksek omuz çizgisiyle fark yaratıyor.  Bununla birlikte farlarda kullanılan kristal görünümlü detaylar, aynı şekilde arka stop lambalarının da karakteristiği durumunda. Kodiaq, geniş sürücü destek sistemleriyle de dikkat çekiyor. “Çevre Kamerası”, aracın önü, arkası ve aynalarında yer alan kameralar sayesinde, gerçek zamanlı ve Kodiaq’ın yukarıdan360 derecelik görüntüsünü ekrana yansıtıyor. Böylece sürücü, aracın etrafında neler olduğunu rahatça görebiliyor. Skoda Kodiaq modelindeikisi dizel, 1.4 lt ile 2.0 lt arasında hacimlere sahip 5 farklı motor seçeneği bulunuyor. Tüm motorlar, Stop-Start’ın yanı sıra “fren enerjisi geri kazanım”sistemi ve yüksek güce karşılık düşük tüketim sunan verimli termal yönetim özelliğine sahip. 2.0 lt TDI dizel motorlar150 HP (340 Nm tork) ve 190 HP (400 Nm tork) üreten seçeneklere sahip.

Renault Talisman’a Ödül! renaulttalisman

Renault Talisman “2017 Yılı Business Car” seçildi. Danimarka’da düzenlenen organizasyonda aynı segmentte 10 farklı markanın modelinin yer aldığı mücadelede jüri üyeleri iki gün boyunca otomobilleri değerlendirdi ve Renault Talisman bu ödüle layık görüldü. Jüri, Business Denmark (meslekleri gereği yılda 30-80.000 km yol kat eden satış temsilcilerini istihdam eden bir federasyon) üyelerinden oluşuyor. Jüride aynı zamanda iki otomotiv gazetecisi, jüri danışmanı ve otomobillerin ergonomik özeliklerini değerlendirmesi amacıyla bir fizyoterapist yer alıyor. Renault’nun yepyeni D sedan modeli Talisman göz alıcı tasarımının yanı sıra eşsiz sürüş deneyimine katkıda bulunan segmentinde benzersiz inovatif özellikleri ile öne çıkıyor.

hondayakadingazetecilerdenodulHonda’ya kadın gazetecilerden 2 ödül

Honda, kadın sürücülerin gönlünde taht kurmayı başardı ve Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili seçimlerinde iki farklı kategoride ödül aldı. Yedi yıldır gerçekleştirilen seçimler sadece kadın otomotiv gazetecilerinden oluşan dünyanın tek otomobil jürisi olmasıyla öne çıkıyor. 14 farklı ülkeden 17 kadın jüri üyesinin oylarıyla gerçekleştirilen Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili seçimleri sonucunda kompakt sınıftaki Honda Civic ‘aile otomobili’ olarak ödüllendirilirken küçük sınıftaki Jazz ise sunmuş olduğu düşük kullanım maliyetleri göz önüne alındığında ‘en iyi bütçe dostu otomobil’ olarak ödüllendirildi. Böylece Japon üretici oylama sonucu birden fazla ödül alan tek marka oldu.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ