Annelerin seçimi Lansinoh

Annelerin Lansinoh ile ilk tanıştıkları ürün olan Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi, annelerin emzirme döneminde yaşamış oldukları göğüs ucu ağrılarının dindirilmesi ve çatlaklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Emziren annelerin bir çoğunun yaşadığı göğüs ucu çatlağı annelerin emzirmeyi bırakmalarına bile sebep olabilmektedir. Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi, saf lanolin içeriği ve %100 doğal, %100 hipoalerjenik yapısı ile anne ve bebek için güvenlidir. İngiliz Alerji Kurumu’nun da onayını almış dünyadaki tek göğüs ucu kremi olan Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi’nin emzirmeden önce silinmesi gerekmez. Böylece bebek, anne sütünün tadını ve kokusunu alır, anne memesini reddetmez.

Annelerin en özel anında yanlarında olan Lansinoh HPA Lanolin Göğüs Ucu Kremi, annelerin oylamasıyla “Annelerin Seçimi Ödülü”nü almaya hak kazandı.

Yılın En İnovatif Ürünü Lansinoh 

Emzirmeden Biberona Biberondan Emzirmeye Kolay Geçiş

Ödüle alan bir diğer Lansinoh ürünü ise henüz 7 ay önce Türkiye’ye gelen ve kısa sürede annelerin beğenisini kazanan Lansinoh NaturalWave Biberon “İnovasyon Ödülü”ne layık görüldü.

Bebekler, anne memesini dalgaya benzer peristaltik bir hareket uygulayarak emerler. Standart biberonla tanışan bebekler bu biberonlarda efor sarfetmeden kolay beslenmeyi öğrenir ve tekrardan anne memesini emmek istemezler. Lansinoh NaturalWave Biberon’un ise emzirme düzeni oturmuş* bebeklerin anne memesinde uygulamış oldukları dalgaya benzer emme hareketinin emzik üzerinde uygulanmasına olanak tanıdığı klinik olarak kanıtlanmıştır1. Böylece bebekler biberonu kolay kabul eder ve anne ile biraraya geldiğinde emmeye devam edebilir.

AVS Hava Giriş Sistemi ile beslenme sırasında hava biberon içine girer ve böylece kolik sancısının potansiyel sebebi olan hava yutma azaltılmış olur.

Lansinoh Pazarlama Müdürü Derya İşçioğlu ödül törenindeki konuşmasında “Lansinoh bir emzirme markası ve biz bu ödülü bir biberonla alıyoruz. Lansinoh Natural Wave Biberon özellikle işe dönen annelerin daha uzun süre bebeklerini emzirebilmelerini destekleyen bir teknolojiye sahip. Artık çalışmak ve emzirmek bir arada mümkün” diye belirtti.

*Bebeklerin emzirme düzeni 6-8 hafta içinde oturmaktadır. Bu sebeple ilk 6 hafta bebeklerin mecbur kalınmadıkça biberonla tanıştırılmaması gerekmektedir.

1Woolridge et al, Key findings: “How Breast-fed Babies bottle-feed” Leeds Ultrasound Imaging Study 2 (LUIS-2) May 2011

İBS Ödülleri Kategorileri

“Hamile Dostu Ürün”, “Bebek Dostu Ürün”, “Çocuk Dostu Ürün”, “Anne Dostu Ürün”, “Aile Dostu Ürün”, “İnovasyon”, “Sosyal Sorumluluk” ve “Yılın Ürünü”

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ