Ailelerin yeni rehberi Okuyan Koala

Çocuk kitapları akla ilk olarak, çocukların okurken kendilerine faydalı anlamlar çıkarmalarını sağlayacak içerikler olarak düşünüyoruz. Okuyan Koala Çocuk Kitapları, sadece çocuklara eğitici bilgiler vermekle kalmıyor ebeveyn ve eğitmenlerin de çocuklara nasıl yaklaşması gerektiğine değiniyor.

Okuyan Us Yayınevi’nin Okuyan Koala markası altında yayınlanan Amerika Psikoloji Derneği (APA) onaylı çocuk ve gençlik kitapları, okuyucularına nasihat veren didaktik, bir dilden uzak eğlenceli, yardımcı, eğitici ve bazen de mizahi bir okuma deneyimi sunuyor. Bebek Muhabbeti Dergimizin Mayıs sayısında Okuyan Koala Çocuk Kitapları Editörü Psikolojik Danışman Petek Halman ile çocuklarda kazandırılması gereken bir alışkanlık hakkında görüş alıp aynı zamanda kitaplar hakkında detaylı bilgilere de değineceğiz.

Bugüne kadar yayınladığı kitaplarla büyük ilgi gören Okuyan Us, Yayınevi Sahibi ve Psikiyatrist Cem Mumcu ve Çocuk Psikoloğu Petek Halman rehberliğinde, Amerikan Psikoloji Derneği onaylı çocuk gelişim ve psikoloji kitaplarını, Okuyan Koala çatısı altında annelerle buluşturuyor. Okuyan Us bünyesinde yayın hayatına başlayan Okuyan Koala Çocuk Kitapları; çocukların dünyasına giriş vizesi niteliği taşıyan kitaplardan oluşuyor.

Okuyan Koala; çocuklara arkadaş, ebeveynlere ise danışman, olmayı hedefliyor.

Çocukların farklı gelişim dönemlerinde karşılaştıkları sorunları büyük meseleler haline dönüşmeden nasıl çözümleyeceklerini, birbirinden eğlenceli hikâyelerle sunarken, onların konuşmakta en zorlandıkları konularla bile rahatça temas edebilmelerine olanak sağlayan Okuyan Koala, uyku ve tuvalet eğitiminden, okulun ilk günü kaygılarına, ödev yapma alışkanlığından, sınıf arkadaşlarıyla iletişime kadar birçok konuda çocukların doğru bir şekilde gelişmesi için annelere yol gösteriyor.

Dünyada satış rekorları kıran, anne ve çocuklarının en büyük sorunu olan uykuya dalma problemini çözen “Uyumak İsteyen Tavşan”, tuvaletini yaparken korkan çocuklar için “Kaka Yaparken Acıtıyor!”, çocukların ödev yapması ve düzenli olması için yol gösteren “Annie’nin Planı” ve birbirini şikayet edip duran domuzcukların hikayesini anlatan “Öğretmenim Johathan Kağıdımı Yırttı” isimli serinin ilk 4 kitabı ile raflardaki yerini alan “Okuyan Koala” Çocuk Kitapları; çocuklara bir arkadaş, ebeveynlere bir danışman, eğitimciler ve çocuk ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar için de referans kaynağı olmayı hedefliyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ