Genç okurlar klasiklerle buluşuyor

Kitap okuma alışkanlığı, çocukluk döneminde kazanıldığı zaman yaş ilerledikçe hayatın bir parçası haline geliyor. Bu dönemde çocukların hem severek okuyacağı hem de öğrenebileceği kitapların seçimi oldukça önemli. Kitap okuma sürecinde çocuklar, yetişkinlerin okuduğu kitapları okumak için hevesleniyor. Ancak okuma sürecinde anlatımlarının onlara ağır olması nedeniyle kısa sürede kitabı bırakmalarına neden olabiliyor.

Eğitim alanında deneyimini kültür-sanat alanına taşımayı hedefleyen Final Kültür Sanat Yayınları, çocukları ve gençleri Türk ve Dünya Edebiyatı’ndan özenle seçilmiş nitelikli edebiyatla buluşturuyor.

Gençleri klasik edebiyatla tanıştırma vizyonuyla Türk ve Dünya Edebiyatı’ndan Klasikler serisine yelken açan Final Kültür Sanat Yayınları’nın yeni yayın dizisinde Sabahattin Ali’nin “Kürk Mantolu Madonna”sından Oscar Wilde’ın “Mutlu Prens”ine, Halid Ziya Uşaklıgil’in “Mai ve Siyah”ından , Lev Tolstoy’ın “İnsan Neyle Yaşar?’’ adlı yapıtına edebiyat tarihinin en önemli klasikleri yer alıyor. Türk Edebiyatı ve Dünya Edebiyatı’ndan Klasikler serisi, Final Kültür Sanat Yayınları bünyesinde Belce Ünüvar’ın yer aldığı deneyimli bir editör ekibi tarafından hazırlandı.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ