Yenidoğan cildine hassas bakım

Bebeğiniz dünyaya ilk geldiğinde yeni bir düzene alışmaya çalışırken kendini koruma altına alır. Dokuz aydır alıştığı bir düzen değişmiş ve artık onun için yeni bir hayat başlamıştır. Bu nedenle yenidoğan bakımında oldukça dikkatli olmak gerekiyor.

Uni Baby uzmanları bu konuda anneleri bilgilendiriyor… Her bebek, onu dış etkenlere karşı koruyan bir tabaka ile dünyaya geliyor. Yenidoğan döneminde önemli bir cilt bariyeri olan bu tabakanın  temizlenmemesi ve kendiliğinden yok olup gitmesi gerekiyor. Bu nedenle, yenidoğan cildinde kullanılacak olan ürünlerin dikkatle seçilmesi büyük önem taşıyor. İnce ve emici olan, doğumdan itibaren özenli bir koruma ve bakım isteyen bebek cildinde kullanılacak ürünlerin saf ve doğal bir içeriğe sahip olması gerekiyor.

Uzmanlar, yenidoğan cildinin su ve pamuk kullanılarak temizlenmesini öneriyor. Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendil, doktorların da önerdiği gibi, saf su ve doğal pamuktan oluşan formulüyle ilk günden itibaren güvenle kullanılıyor. Bebeklerin el, yüz ve tüm vücut temizliği için kullanıma uygun Uni Baby Yenidoğan Islak Pamuk Mendil, yenidoğan bebeklerin cildinde hassas bir temizlik sağlıyor. Ayrıca alkol, paraben, boya, SLS ( Sodium Lauryl Sulfate) ve SLES ( Sodium Laureth Sulafte ) içermiyor, annelerin içi rahat ediyor.

İlginizi çekebilir