Sen Hiç Kebikeç Gördün Mü?

Çocuklar için kitabın önemi tartışılmaz. Gelişim döneminde bilgiyi en güzel öğrendikleri kitaplar için çocuklarınıza destek olabilirsiniz. Karagöz’ün Gölgesini Kim Çaldı? ve Eyvah, Gölgeler Değişiyor! adlı kitaplarıyla geleneksel gölge oyunu karakterleri Karagöz ve Hacivat’ı günümüze taşıyan Melek Özlem Sezer, dizinin Sen Hiç Kebikeç Gördün mü? adlı üçüncü kitabında esprili ve uyaklı dili, zekice kurgusuyla çocukların dil ve hayal dünyasını zenginleştirmeye devam ediyor. Sürekli itişip kakışmalarına rağmen dostluğun sırrını çözmüş bu iki kafadarla zamansız bir yolculuğa çıkmak isteyenlere, rengârenk bir hayalhane!

Karagöz küsmüştü Hacivat’a. Sevgili gölgesinin âşık olduğu Gölge Kız’ın peşinden gitmek istemişti de, “Yapma, etme,” demişti Hacı Cav Cav. Nerede bulacaklardı onca gölge arasında, gövdesinden bağımsız tek bir gölgeyi? Ancak, şimdi barışmak zorundalar. Çünkü yazarın başı dertte! Kitapların koruyucusu Kebikeç tutturdu, “Beni de yaz, beni de yaz!” diye. Böylece yeniden girdi meydana bizim Karagöz’le Hacivat, hem de Gölge Kız’la birlikte!

İllüstratör Mert Tugen’in, geleneksel Hacivat ve Karagöz karakterlerini sıra dışı çizgileriyle yeniden yorumladığı Sen Hiç Kebikeç Gördün mü?, 9 yaş ve üstü tüm çocuklar için Can Çocuk raflarında yerini aldı.

Kitap: Sen Hiç Kebikeç Gördün mü?

Yazar: Melek Özlem Sezer

Resimleyen: Mert Tugen

Dizi: Çağdaş Türk Edebiyatı

Tür: Gülmece

Yaş aralığı: 9, 10, 11 +

Sayfa: 112

Fiyatı: 10,00 TL

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ