Renault’un teknolojik serisi Clio Connect

Teknoloji son yıllarda kendini sadece mobil cihazlarda değil birçok farklı sektörde hissettirmeye başladı. Bu sektörlerin başında da otomobil markaları geliyor. Şimdi bahsedeceğimiz nokta sizin de dikkatinizi çekti mi bilmiyoruz ama bu küçük ayrıntıdan sonra dikkat edeceğiniz kesin! Artık otomobil firmaları belli aralıklarla çıkardıkları modellerin birkaç yıl içerisinde kasasını yenilemek yerine, değişen teknolojiye uyum sağlayan küçük ayrıntıları da ekleyerek yeni otomobillerini piyasaya sunuyor.

Teknolojik her şeyin bugün değer kazandığını düşünürsek, otomobil firmaları da tüketicilerin ihtiyaçlarını doğru karşılıyor diyebiliriz. Bu bahsettiğimiz konuda Renault, yeni nesil sürüş deneyimini kişiselleştirme özellikleriyle birleştiren yepyeni bir özel seri Clio Connect’i satışa çıkardı. Clio Connect kullanıcısı, akıllı cep telefonu üzerinden aracına ait bilgilere anında erişim sağlayabiliyor.

‘Nereye park etmiştim?’ sorusu tarih mi oluyor?

Clio Connect ile güvenlik hizmetleri, sürüş bilgileri ve online bilgiler sunuluyor. Clio Connect, kullanıcısına akıllı telefon üzerinden üstün güvenlik hizmetleri sağlıyor. ‘Aracım nerede?’ hizmeti ile artık nereye park ettiğini unutmak imkansız. ‘Vale modu’  ise aracın kullanıcısından uzaklaşmasına izin vermiyor. Araç, sürücüsünün 250 metre çapındaki alanın dışına çıkıldığında cep telefonuna uygulama üzerinden bildirim geliyor. Hız limiti modu, Clio’nun önceden belirlenen hız limitinin aşılması durumunda sürücüsünü uyarıyor. Aracın kontağı açılmaksızın hareket ettirilmesi, çekilmesi durumunda Clio Connect kullanıcısı, anında Çekilme Uyarısı sayesinde haberdar oluyor. Güvenlik hizmetleri kapsamında Akaryakıt Seviyesi menüsünden ise sürücü yakıt seviyesini aracın içinde olmasa da öğrenebilme imkanı sunuluyor. Araç kilometre bilgisi de Clio Connect ile aracın kaç km’de olduğu bilgisi her an görülebiliyor.

Online bilgiler sayesinde Clio Connect sürücüsüne bakımlarını hatırlatıyor. Bakım zamanına 2 hafta / bin km. kala sürücüsünü uyarıyor. Aynı zamanda seyahat ayrıntıları sosyal medyada paylaşılabiliyor.

Sürüş bilgileri menüsünde sürüş puanı ve analizi ile geçmiş sürüş bilgileri bulunuyor. Clio Connect, sürücüsünü farklı kriterlerde analiz ediyor, daha iyi bir sürüş deneyimine ulaşmasına destek oluyor. Sürücüsünün ekonomik ve güvenli sürüş puanını belirliyor. Geçmiş sürüş bilgileri menüsünde ise her seyahat tek tek kaydediliyor. Bu şekilde Clio Connect kullanıcısı, geçmiş seyahat bilgilerine dilediği zaman ulaşabiliyor. Seyahatlerinde kaç km yol kat edildiği, ne kadar yakıt tüketildiği ve TL karşılığı öğrenilebiliyor.

Clio Connect özel seri, sürüş keyfi ve yakıt tasarrufunu bir arada sunan 1.5dCi 90bg dizel motoru manuel ve 6 ileri EDC otomatik vites kutusu olmak üzere 2 farklı motor seçeneği ile sunuluyor. Clio Connect özel seri, modelin Icon versiyonuna ek olarak 17” alüminyum alaşım jantlar, metalik renk (alev kırmızı, bulut gri, yıldız siyah), kırmızı iç ve dış kişiselleştirme özeliklerini standart olarak sunuyor.

Clio Connect 1.5dCi 90bg 63.000TL, 1.5EDC 90bg versiyonu ise 68.000TL fiyat ile müşterisiyle buluşuyor.

İlginizi çekebilir