Tanrının insanlığa gönderdiği en güzel mesaj…

Ne mi var Tanrının o mesajında? Aşk var bir kere… Birbirini çok seven bir kadın ve bir erkeğin hayalleri, umutları var içinde. Sonra hayatın ne kadar büyük bir mucize olduğu saklı satır başlarında. Yaşadığımız her anın bizlere ne büyük mutluluklar yaşatabileceği süslemiş kenarlarını.. Bir can, bir nefes üfler Tanrı o mesajında bizlere. Ve fısıldar kulaklarımıza o müjdeyi “Anne, Baba oluyorsunuz!!!”.

Oyunbazbaba’dan herkese merhaba!.. İşte herkes gibi bizim de serüvenimiz Tanrının bu güzel mesajı ile başlamıştı. Ancak eşim mesajı alıp bana müjdeyi verdiğinde ben bu mesajı o kadar temkinli ve sakin karşılamıştım ki bir an sevinmediğimi bile düşünmüş kızcağız. Halbuki benim içimde bir tarafta volkanlar gibi göğü delercesine sevinç patlamaları olurken diğer taraftan şüpheci yanım aklıma bin tane tilki salıyordu. O kadar çok istiyorduk ki bu meleği “Ya yanlış alarmsa?” korkusu içimin en derinliklerini kemiriyordu. İki gebelik testinde beliren çift çizgiler (ki hala saklarım..) ardından yapılan iki kan testi ve Beta HCG değerlerinin yükselmeye başlamasıyla fitili ateşlenen heyecanımız, keseyi görmemizle birlikte yerini mutluluk ve huzura bırakmıştı nihayet.

Bundan sonrası artık işin eğlenceli kısmıydı. Hayroş’a (kayınvalidem olur kendileri) müjdeli haberi vermeden biraz önce, misafiri baktığı bir falda ‘Hayriye teyze bir bebek haberi alacaksın’ der ama konduramaz. Çünkü bebek konusundaki geleneksel aile baskısını biz en baştan ‘Düşünmüyoruz!’ şeklinde savdığımız için kimsenin de bizden böyle bir beklentisi yoktu ya da en azından bize belli etmiyorlardı sağ olsunlar. Boşuna dememişler “Fala inanma, falsız da kalma!” diye.. Saat bozuk da olsa günde bir defa doğruyu tutturur ya bunlarınki de o misal..

Bizimkilere ise haberi abim üzerinden ulaştırmıştım. Abim Gökhan acayip pimpirikli biridir. Ona Fatoş’un kan testinde Beta HCG değerinin olması gerekenden yüksek çıktığını, kendisinin bu konularda daha meraklı olduğu için bunun ne anlama geldiğini sordum ve o da bana bilmediğini söyledi. Bunun üzerine doktora sorduğumu ve ‘Beta HCG yüksek olunca sen amca oluyormuşsun!’ dedim. Ve kısa bir sessizlik kapladı etrafı.. Peşinden sevinç çığlıkları…

Devam edeceğiz, sevgiyle kalın…

@oyunbazbaba

Bebek Muhabbeti Dergisi Nisan Sayısından Alıntıdır:

https://readymag.com/bebekmuhabbeti/nisan2017/babahikayeannelikhikayesi/

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ