Aston Martin efsanesi İzmir’de

Bazı otomobiller ismi duyulduğu anda ihtişamını yansıtır. Aston Martin’de bu ihtişamlı efsanelerden biri! İngiliz lüks otomobil markası Aston Martin, yeni distribütörü D&D Motorlu Araçlar ile Türkiye’deki hızlı büyümesine devam ediyor. Aston Martin Türkiye, İstanbul Yeniköy’deki showroomundan sonra kısa süre içinde ikinci şubesini İzmir Folkart Towers’ta açtı. Birbirinden farklı Aston Martin modelleri dünya ile aynı anda İzmirli spor otomobil tutkunlarıyla buluşacak. Aston Martin Türkiye, İzmir Folkart Towers’taki 300 m2’lik yeni showroomu ile birlikte Türkiye genelinde yılda 25 araç satmayı hedefliyor.

Aston Martin Orta Doğu-Türkiye-Kuzey Afrika Genel Müdürü Neil Slade ve Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ın da katıldığı açılışta konuşma yapan Aston Martin Türkiye distribütörü D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya: “İzmir Folkart Towers’taki ikinci showroomumuzu siz değerli Egelilerin hizmetine sunduk. İnanıyoruz ki bu heyecanlı yolculuğumuz hız kazanarak uzun yıllar devam edecek ve İzmir; Aston Martin’in önemli bir üssü olacak.” dedi.

Türkiye genelinde yıllık 25 adet satış hedefi 

Nevzat Kaya “Yeniköy Motors olarak kurulduğumuz 1991 yılından bugüne yurt dışından dünyaca ünlü önemli markaların bayiliklerini yaptık ve 2000 yılından sonra da artan enerjimiz ile lüks araç sektöründe tercih edilen bir marka haline geldik. Türk otomotiv sektörünün deneyimli, dinamik ve yenilikçi kuruluşları arasında gösterilmemiz; sunduğumuz hizmetlerde koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışımızın önemli bir sonucudur. Türkiye’nin en geniş lüks araç portföylerinden birine sahip şirketimiz; D&D Motorlu Araçlar A.Ş.’yi kurarak lüks İngiliz markası Aston Martin’in Türkiye distribütörlüğünü almış ve premium araç tutkunlarının vazgeçilmez adreslerinden biri olmuştur. İzmir’e ayak bastığımız ilk günden bugüne evsahipliği yaptığınız için, kısacası bizi İzmirli yaptığınız için “Hoş bulduk” diyoruz. Türkiye genelinde yıllık 25 adet satış hedefimiz var. Artık dünya piyasaları ile aynı zamanda satışa çıkan birbirinden özel Aston Martin modellerini İzmir sokaklarında da görebileceksiniz.dedi.

İzmir artık dünya markalarını ağırlıyor…

Aston Martin Türkiye İzmir showroomunun açılışında konuşan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak “İzmir’in sembollerinden biri haline gelen Folkart Towers; bugüne kadar sizlerin de bildiği gibi alanında en iyi markalara ev sahipliği yapmaya çalıştı, yapmaya da devam edecek. İzmir artık dünya markalarını ağırlıyor. Aston Martin’e hem İzmir hem de Folkart Towers olarak ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Dileğimiz böyle değerli markaların sayısının İzmir’de artması. Aston Martin Türkiye showroomu İzmir’li spor otomobil tutkunlarının vazgeçilmez adresi olacak.” dedi.

Aston Martin’in tarihindeki en büyük yatırım Türkiye’ye yapıldı

Aston Martin Orta Doğu-Türkiye-Kuzey Afrika Genel Müdürü Neil Slade Türkiye pazarının Aston Martin için önemli bir pazar olduğunu belirterek; “Servis için davetlere ve eğitim yapmaya gelen ekipler Aston Martin Türkiye için dünyada gördüğümüz en başarılı ve en iyi kalitedeki servis dediler. D&D Motorlu Araçlar ile birlikteliğimizin uzun yıllara dayanacağını umuyorum. İstanbul showroomunun ardından İzmir showroomunun açılması bizler için önemli. İlerleyen dönemlerde tüm Türkiye’ye yayılan Aston Martin showroomları ile birbirinden özel modeller Türkiye yollarında hüküm sürecek.” dedi.

Aston Martin DB9 GT Bond Edition, dünyada sadece 150 adet üretildi

Yarım yüzyılı aşkın süredir devam eden Aston Martin-James Bond birlikteliğine, kutlama niteliğinde özel olarak tasarlanan ve 540 beygir gücü ile bugüne kadarki en güçlü DB9 olan DB9 GT’yi temel alarak üretilen model; eşsiz tasarımı ve ayrıcalıklı aksesuarları ile ziyaretçileri büyüledi. Kendine özgü özel tasarımının dışında spor otomobil tutkunları için de çok prestijli bir seri olarak piyasaya çıkıyor. Dünyada sadece 150 adet üretilecek bu özel otomobil, 6.0 litre V12 motorlu grand tourer ile 6750 devirde 540 beygir güç ve 5500 devirde 620 Nm tork üretebiliyor. 100 km’ye 4,5 saniyede çıkan DB9 GT Bond Edition’ın en yüksek hızı ise 295 km.  Spectre Silver boya ile önde ve arkada gümüş Aston Martin rozetlerini, dışında ise ustaca gizlenmiş “007 Bond Edition” logosunu taşıyor. Bu özellikler, DB9 GT’nin çok özel on telli parlak siyah pırlanta ile işlenmiş 20-inç alaşımlı jantları, parlak alüminyum kaporta menfezleri, yan kaplamaları ve ızgarası, karbon fiber ön dağıtıcılar ve arka difüzörler ile gri boyalı fren kaliperini içeren stil şıklıklarına ayrıca ilave edilmiş. Çok özel fitilli deri, alkantara kaplı direksiyon ve saten karbon fiber konsol olması da otomobilin lüks özelliklerine ayrıca katkıda bulunuyor. Universal bağımsız çift süspansiyon çatalı emniyetli yol tutuşu sağlarken, üç evreli uyarlanabilir amortisör sistemi – Adaptive Damping System (ADS) normal, spor ve trek konumları sunarak dinamik özelliklerin en geniş kullanımını sağlıyor.

İlginizi çekebilir