Pandemide emzirmekten VAZGEÇMEYİN!

Pandemi döneminde annelik heyacanıyla pandemi endişesinin bir arada yaşayan yeni anneler için Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Köşeli Şahin, pandemide emzirmenin önemini ve güvenli bir emzirmenin kurallarını anlatıyor.

Covid-19 virüsünün bulaş riskine karşı en çok endişeye sebep olan bireyler arasında yeni anneler ve anne adayları yer alıyor. Emziren anneler, bebeklerine virus bulaştırabilecekleri endişesi ile pandemi sürecinde bebeklerini emzirmekten kaçınabiliyor. Uzmanlar, bu dönemde anne sütünün koruyucu özelliği nedeniyle bebeklerini bu hazineden mahrum bırakmamaları konusunda uyarıyor.

Covid-19 enfeksiyonunun doğum sırasında ya da anne sütünden bebeğe geçtiğini gösteren bir kanıt olmadığını belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Köşeli Şahin, “Anne el hijyenine dikkat ederek ve maske takarak bebeğini emzirebilir. Bu sayede bağışıklığını güçlendiren önemli emzimleri bebeğine sağladığı için onu diğer virüslere karşı olduğu kadar Covid-19’a karşı da korumuş olur” açıklamasında bulunuyor.

 

Haberin devamını Bebek Muhabbeti Şubat sayımızdan okuyabilirsiniz https://readymag.com/bebekmuhabbeti/subat2021/pandemide-emzirme/

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ