Maxi-Cosi ailelerin güvenle seyahatini destekliyor

Bugüne kadar “ilk Oto güvenlik koltuğu, ilk seyahat sistemi, ilk 5 yıldızlı güvenlik, ilk kolay takılıp çıkarılabilen kemer sistemi ve ilk i-Size uyumlu oto koltuğu” gibi birçok yenilikte öncü olan ve çocuk güvenliğinde 30 yıldan fazla tecrübesi ve dünya çapında kanun ve düzenlemelerde de katkısı bulunan Maxi-Cosi, şimdi de İstanbul’da Uber kullanan ailelere güvenli ulaşım sağlamayı hedefliyor.

Türk kanunları 2010 Haziran ayı itibariyle on iki yaşın altındaki çocukların araçlarda oto güvenlik koltuğu olmaksızın seyahat etmesini yasaklayarak, seyahat sırasında çocukların yaralanma ve ölüm oranlarını minimuma indirmeyi hedeflemiştir.  Araca doğru şekilde yerleştirilen ve çocuk için doğru ölçülerde olan bir oto güvenlik koltuğu ile oluşabilecek riskleri yeni doğan bebeklerde yüzde 73 ve küçük çocuklarda ise yüzde 54 oranında düşürmek mümkündür. En güvenilir oto güvenlik koltuğu markalarından Maxi-Cosi daha fazla çocuğun güvenle seyahat etmesi için dünya çapında bir çok çalışma yapmaktadır. Türkiye’de de Maxi-Cosi ve Uber de bu amaç ile yola çıkarak İstanbul’da çocukların güvenli ve rahat seyahat etmeleri için iş birliği yaptılar. Böylece anlamlı ve mantıklı bir ortaklık doğmuş oldu.

800’den fazla test

Uber aile araçlarında kullanılmak için seçilen Maxi-Cosi Tobi Oto Koltuğu kurulumu ile alakalı, özel olarak seçilmiş olan Uber sürücü ortaklarına Çocuk Oto Güvenlik Koltuğu konusunda Maxi-Cosi uzmanları tarafından kapsamlı eğitim verildikten ve eğitim almış olan sürücüler, oto güvenlik koltuğunun kurulumunu doğru bir şekilde yaptıktan sonra Maxi-Cosi’nin uluslararası temsilcisi tarafından sertifika almaya hak kazandılar.

Maxi-Cosi oto güvenlik koltuğu uzmanlarından Ali Kolukısaoğlu “Maxi-Cosi, her yeni ürünü için hem karşıdan hem de yandan gelecek olan çarpışmalara karşı kendi laboratuarlarında 800’den fazla test yaparak ve gerçek kazaları analiz ederek çocuklarınızın güvenliğini en üst düzeyde sağlamaktadır.” açıklamasında bulundu. Devamında ise Kolukısaoğlu “Ailelerin sadece kendi araçlarında değil alternatif ulaşım imkanlarını da kullanırken çocuklarının Maxi-Cosi güvenliği ve rahatlığında seyahat etmelerini sağlamanın heyecanını yaşıyoruz.” diye ekledi.

2015 yılında ADAC tarafından yapılan testlerde 4 güvenlik yıldızı ile ödüllendirilen Tobi Oto Güvenlik Koltuğu 105 cm (18 kg)’a kadar çocuklar için kullanılabilir. Yüksek durmasını sağlayan özel tasarlanmış bazası sayesinde çocukların araç içini ve dışarıyı izlemesi kolaylaşır.

Böylece oyun oynamak daha keyifli hale gelir ve çocuğun uykusu geldiğinde Tobi oto güvenlik koltuğu kolayca uyku pozisyonuna ayarlanabilir.  İç rahatlığınız ve çocuğunuzun güvenliği için, Tobi emniyet kemerindeki renk göstergesi çocuğunuzun bağlantısının güvenli şekilde yapıldığını gösterir. Tobi oto güvenlik koltuğu aracın emniyet kemerini, kemer gerdirme sistemini kullanarak sağlam ve doğru bir şekilde aracınıza bağlanır.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ