Kim Kimdir?

Çocukların geçmiş yıllarda yaşamış ve isimleri günümüze kadar gelmiş kişileri tanıması gelecekte onlar için önemli bir bilgi kaynağı haline dönüşür. Bu sömestri tatilinde, çocuklarınıza, Mikado Yayınları tarafından hazırlanan ‘Kim Kimdir?’ serisini çocuklarınıza hediye edebilirsiniz. Çocukların anlayabileceği bir dille yazılan biyografiler, onların gelişimine katkı sağlıyor ve hayallerine ilham kaynağı oluyor. Siz de bu sömestri, çocuklarınızı, ‘Kim Kimdir?’ biyografileri ile tanıştırabilirsiniz.

Uzun soluklu bir seri olarak hazırlanan ve Kemal Sunal’dan, Edison’a kadar pek çok kişinin yaşam öyküsüne yer veren set ile çocuklarınız hem eğlenecek hem de geniş bir bilgi birikimine sahip olacaklar.

‘Kim Kimdir?’ setinde kimler var?

İlk kadın pilotumuz Sabiha Gökçen, Yeşilçam Sineması’nın unutulmaz yıldızı Kemal Sunal, güldürürken düşündüren bilge Nasreddin Hoca, Amerika’nın haritasını ilk çizen coğrafyacı Piri Reis, doktor denilince akla ilk gelen isim İbn-i Sina, aşık olduğu kadın için ay ile güneşi buluşturan deha Mimar Sinan, Türklere kim olduklarını ve nereden geldiklerini anlatan bilge kişi Dede Korkut ve ampulü icat eden Edison ‘Kim Kimdir?’ setinde yer alıyor.

Siz de çocuklarınızı, bu sömestri, yaşamlarına ilham verecek kişilerle tanıştırmak istiyorsanız, ‘Kim Kimdir?’ serisini tüm kitabevlerinden satın alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ