Karga Beyaz ve Posbıyık Usta

Tuhaf bir oyuncak dükkânında gelişen acayip olaylar… Sırları çözmeye kararlı iki meraklı karga ve görüp görebileceğiniz en sevimli, en şahane oyuncak ustası Posbıyık Usta… Gece yarısı, Posbıyık Usta’nın dükkânındaki oyuncaklar canlanıyor! Ama korkmayın, Karga Beyaz, Dostu Tembel’le onların peşlerine düşüyor ve heyecan dolu macera işte böyle başlıyor!

Posbıyık Usta kargaların da en az martılar kadar sevilesi ve müthiş dostlar olduğunu biliyor, bu yüzden diğer insanların aksine bu yeni dostlarına kapılarını ardına dek açıyor. Arkadaşlık, dayanışma, farklı canlıların birlikteliği, hayvan sevgisi gibi temalara vurgu yapan sıcacık ve örnek bir dostluğun hikâyesi bu…

“Kargacık ilk kez böyle biriyle karşılaşıyordu. Onun görüp bildiği insanlar kargaları değil, güvercinleri, serçeleri ve tabii ki martıları beslerdi. ‘Acaba gözleri iyi seçemiyor da beni güvercin falan mı sanıyor bu yaşlı adam?’ diye düşündü bir an. Ama gözleri bozuk olsa hiç öyle küçücük bir ağaç parçasını şekillendirip oyuncaklar yapabilir miydi?”

Kitap: Karga Beyaz ve Posbıyık Usta

Yazar: Koray Avcı Çakman

Resimleyen: Gözde Bitir

Yaş aralığı: 9, 10, 11 +

Dizi: Çağdaş Türk Edebiyatı

Tür: Roman

Sayfa: 88

Fiyatı: 9,50 TL

 

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ