Doğru göğüs pedi nasıl seçilir?

 

Rahat bir hamilelik süreci sonrasında bebeğinizi kucağınıza aldınız ve şimdi anneliğin en güzel duygusu olan emzirme serüvenine başladınız. Peki doğru emzirme yöntemleri dışında doğru göğüs pedi seçimi için nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliylansinohgoguspedi_2or musunuz? Emzirme döneminde göğüs ucunun kuru kalması, bakteri oluşumunu önler. Doğru seçilmiş göğüs pedi hem göğüs ucunun temiz ve kuru kalmasını sağlar, hem de süt sızıntılarını önler.

Emzirmenin kesintisiz devam etmesi ve konforlu bir emzirme dönemi için doğru göğüs pedi seçimi yapmak oldukça önemli. Doğru göğüs pedi seçiminde nelere dikkat edilmesi gerekir?

Süper emici olması

Göğüs pedinin sıvı emme kapasitesi ve sıvı emme hızı, göğüs ucunun kuru kalmasındaki en önemli etkenlerdir. Emiş kapasitesi düşük olan pedler kullanıldığında nemli kalan üst yüzey göğüs ucunuzu enfeksiyona açık hale getirir. Bu durumda emzirme düzeniniz bozulabilir. Lansinoh Göğüs Pedi’nin polimer yapısı sıvıyı hızla emer ve pedin içinde jelleşen sıvının dışarı çıkması engellenir. Böylelikle sızdırmaz ve hep kuru kalır.

Nefes alabilen iç ve dış yüzey

ped-ozellikleriİyi bir göğüs pedinin iç ve dış yüzeyinin hava alması gerekir. Seçtiğiniz pedin arkasının naylon vb. materyal ile kaplı olmamasına dikkat etmeniz cilt sağlığınız için önemlidir.

Lansinoh Göğüs Pedi’nin nefes alabilen iç ve dış yüzeyleri göğüs sağlığınızı korumaya yardımcı olur.

Tek tek paketlenmiş olması

Göğüs pedlerinin tek tek paketlenmiş olması, pedlerinizin kullanana kadar hijyenini korumasını ve çantanızda kolayca taşımanızı sağlar.

İnce yapısı ve ıslandığında dahi şeklini koruması

Hiç bir anne göğüs pedi kullandığının dışarıdan belli olmasını istemez. Fakat bazı göğüs pedlerin kalın yapısı, çapının küçük olması ya da ıslandığında deforme olması dışarıdan göğüs pedi kullandığınızın anlaşılmasına neden olabilir. Bu nedenle seçtiğiniz göğüs pedinin süper ince olmasına ve ıslandığında bile şeklini koruyabilmesi önemlidir. Estetik ve konfor her zaman önemli.

“Birçok annenin tercih ettiği Lansinoh Göğüs Pedi, emzirme döneminde göğüs sağlığınızı korumanıza destek olur. Lansinoh Göğüs Pedi, iyi bir pedin tüm özelliklerini taşır ve böylece bebeğinizi emzirme serüveninize ara vermek durumunda kalmazsınız” Gamze Ertaş, Lansinoh Marka Müdürü.

 

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ