Çocuklar için tiyatro sezonu açıldı!

Ara tatil bugün başladı. Çocuklar bir hafta boyunca tatilin keyfini sürerken aileler de bu tatili nasıl daha verimli ve eğlenceli hale getireceklerini planlamaya başladı. Planlarınıza bir yenisini ekleyebileceğiniz çocuklarınızın ilgisini çekeceğini düşündüğümüz hatta tiyatro ile belki tanışmalarını belki de kendilerini keşfetmelerini sağlayacak tiyatro oyunlarının yer aldığı programı etkinlik listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

Kasım ayı ve ara tatil boyunca School of Akmerkez by Wise Akademi, eğitim ve eğlenceyi harmanlayarak çocukların gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan programı ile tiyatro oyunları aracılığıyla çocukların hayal güçlerini ve sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak. Birbirinden ilgi çekici tiyatro oyunları, çocukların kendilerini ifade etmeleri, özgüvenlerini artırmaları ve eğlenirken öğrenmeleri için mükemmel bir platform sunacak.

Yeni sezonda School of Akmerkez by Wise Akademi, dünyada ilk kez yapılan ebeveyn-çocuk tiyatroları ile büyük bir deneyime imza atacak. Bu özel tiyatro deneyimi, ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifli anlar yaşamalarına ve birlikte öğrenmelerine olanak tanıyacak. Çocuklar, “Adını Çocuklar Koysun” oyunu ile hayvanlardan çevre bilincini, dostluğu, kardeşliği ve dayanışmayı öğrenirken, “At” kukla oyunu ile dijital dünya ve kendi düşsel dünyası arasındaki farkı sözsüz deneyimleyecekler. “Çinyo ile Markonyo”nun ebeveyn-çocuk tiyatrosu ile iplerinden kurtulmak isteyen bir kukla olan Çinyo ile onun için her şeyin iyi olmasını isteyen ustası Markonyo’nun hikayesine tanıklık edecekler. Çocuklar, “Hansel ve Gretel Doğa Dostları” masalını modern bir bakış açısıyla deneyimleyecek. “Lıkır’ın Doğum Günü”, kelebek olmak istemeyen, küçük tırtıl Lıkır’ın hikayesini çocuklara unutamayacakları bir oyunla anlatıyor. “Sessiz Adam ve Sinek” oyunu ile Sessiz Adam’ın piknik yaparken onunla oynamak isteyen bir sinekle yaşadığı ‘arkadaşlık’ hikayesi, 7’den 77’ye herkes için eğlenceye dönüşecek.

School of Akmerkez by Wise Akademi’nin Tiyatro Sezonu’nda aileler ve çocuklar, sanat dolu bir dünyaya adım atacaklar. Tiyatro, eğitim, eğlence ve aile birliği için mükemmel bir ortamdan yararlanmak isteyen katılımcılar biletlere; Mobilet, Biletinial, Passo ve SOAWA gişesinden satın alabilecekler.

School of Akmerkez by Wise Akademi Programı:

4 Kasım Cumartesi 13:00 – Adını Çocuklar Koysun

11 Kasım Cumartesi 13:00 –  At

12 ve 26 Kasım Pazar 13:00 – Çinyo ile Markonyo Ebeveyn-Çocuk Tiyatrosu

18 Kasım Cumartesi 13:00 / 14:30 – Hansel ve Gretel Doğa Dostları

19 Kasım Pazar 13:00 – Lıkır’ın Doğum Günü Ebeveyn-Çocuk Tiyatrosu

25 Kasım Cumartesi 13:00 – Sessiz Adam ve Sinek (Clown Tiyatrosu)

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ