‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ sonuçları açıklandı

Gratis’in 15 yıldır gerçekleştirdiği ve geleneksel hale gelen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ Türkiye’nin dört bir yanından 7 – 10 yaş arasındaki küçük ressamların katılımı ile online olarak gerçekleşti. Bu yıl ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ temasıyla düzenlenen resim yarışmasının kazananları Zeynep Eylül Özdemir, İlter Kaan Aslan ve Nehir Oğuz oldu.

Gratis’in Türkiye çapında 2010 yılından bu yana düzenlediği ve gelenekselleşen ‘Çocuklar Arası Resim Yarışması’ sonuçlandı. Her yıl birbirinden farklı temalarla minik ressamların yeteneklerini gösterdiği yarışmada çocuklar bu kez ‘Uzaya Giden Bilim İnsanı Olsan Neyi Keşfederdin?’ sorusunu resimleriyle yanıtladı. Jüri tarafından iki aşamalı olarak yapılan oylamalar sonucunda yarışmasın 1’incisi İstanbul’dan 9 yaşındaki Zeynep Eylül Özdemir, 2’ncisi Trabzon’dan 9 yaşındaki İlter Kaan Aslan ve 3’üncüsü yine İstanbul’dan 10 yaşındaki Nehir Oğuz oldu.

Çocukları bilimsel konulara yönlendirerek hayal güçlerini kullanmaya teşvik eden yarışmada binlerce kişi arasından seçilerek dereceye giren küçük ressamlardan 1’incisi Meade Polaris Teleskop, 2’ncisi Apple iPad, 3’üncüsü ise Fujifilm Anlık Fotoğraf Makinesi ödülünü kazandı. Ayrıca yarışmaya katılan tüm miniklere de sürpriz olarak hediye paketleri gönderildi.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ