Adidas’ın kadınlara özel modeli

Sadece kadınlar için kadınlar tarafından tasarlanan koşu ayakkabısı PureBOOST X’in yaratım sürecinde adidas, tüm dünyadan kadın sporcular ile birlikte çalıştı.

Tüm dünyadan kadın sporcular ile yıllarca süren testler ve araştırmalara dayanarak oluşturulan ayakkabı, aktif yaşam tarzının bitmek bilmeyen enerjisini karşılamak amacıyla tasarlandı. Günümüzde çoğu koşu ayakkabısı erkek ayakkabı kalıplarından kadın ayakkabılarına uyarlanırken, PureBOOST X, koşu ayakkabısında moda ile yüksek performans düşünülerek, sadece kadın sporcular için tasarlandı.

PureBOOST X’ in taban yapısı hareketleriyle uyumlu şekilde esneyen taban kemeri ayağı sarıyor ve destekliyor. Tüm taban boyunca uzanan, enerji veren binlerce BOOST™ köpük kapsülünden oluşan PureBOOST X ‘in orta tabanı her adımda enerji sağlayarak, en iyi koşu deneyimi sunuyor.

Yenilikçi ürün

Koşu Departmanı Küresel Markalar Kıdemli Müdürü Jennifer Thomas; Kadın sporcularla çalıştıkları yıllar boyunca aldıkları en yaygın geri bildirimin, koşu performansının enerjisini korumayı sağlayan bir koşu ayakkabısı isteği olduğunu belirtirken sözlerine şöyle devam etti: “PureBOOST X, günümüzün çok yönlü kadın sporcularının taleplerini karşılamak amacıyla uyum içinde çalışan yenilikçi ve stil sahibi bir ürün.”

PureBOOST X’de tamamen taze bir görünüm ve his sağlayan “taban kemeri” özelliği bulunuyor. Taban kemeri’nin ayağa uyum sağlayabilen esnek filesi, ayakkabının daha küçük görünmesini sağlarken koşu esnasında destek hissi yaratarak ayağın orta kısmını alttan sarıyor.

Esnek file sayası, taban kemeri ve ayağı yerinde tutarak hareket etmesini önleyen bağcık sistemi, parmak ucundan topuğa kadar ayağını saran kişiye özel bir uyum sağlıyor. Stretch Web dış taban ise, her noktada esneklik sağlayarak ayağın doğal hareketini korumasına olanak sağlıyor.

adidas PureBOOST X 477 TL’lik satış fiyatı ile adidas mağazalarında.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ