Yörsan Süt Evi Minopolis’te Açıldı

Bakırköy Marmara Forum’da yer alan Çocuk Şehri Minopolis’in yeni istasyonu Yörsan oldu. 1964’ten beri Türkiye’de süt ve süt ürünleri üretiminin en önemli temsilcisi olan ve geleneksel lezzetlerini daha da geliştirerek geleceğe taşımayı hedefleyen Yörsan artık binlerce çocuğa sütün hikâyesini anlatacak.

Minopolis’deki Yörsan Süt Evi’nde çocuklar inek sağımından paketlemeye ve siparişleri ulaştırmaya kadar süt üretiminin tüm aşamalarını eğlenirken öğrenecekler.

Süt Çiftliği İstasyonu’nda bir araya gelecek olan çocuklar önce, severek mutlu ettikleri ineklerden süt sağacak, ardından sütü laboratuar kontrolünden geçirip sütün kalitesi ve hijyenini onaylayacaklar. Ardından sütten ürün yapımına geçilecek. Yörsan Süt Çiftliği’nde üretilen sütü paketleyen çocuklar, Minopolis’te bulunan süpermarkete, bisküvi fabrikasına ve fırına sevk edecekler.

Çocuklar Minopolis’te geleceğe hazırlanıyor!

Çocuk Şehri Minopolis, 2005 yılında Avusturya’nın başkenti Viyana’da kurulmuştur. İki yıl süren yoğun araştırma, geliştirme ve planlama aşamalarından sonra, seçkin psikologlar ve eğitim uzmanlarından oluşan bir takımın desteğiyle rol oynama kavramları ve temalı istasyonlardaki rol oynama aktiviteleri geliştirilmiştir. Türkiye uyarlaması ise İstanbul Arel Üniversitesi akademisyenleri ile yerel adaptasyon çalışmaları yapılarak şimdiki halini almıştır.

Öğrenerek eğlenme temalı Avrupa’nın ilk çocuk şehri Minopolis’te 4-14 yaş grubu çocuklar, kendilerine uygun boyutlarda tasarlanmış meslek istasyonlarında rol oynama tekniği ile 100’den fazla mesleği deneyimliyor. Psikolog ve eğitimcilerin desteğiyle geliştirilen rol oynama modelleri, temalı istasyonlarda eğitim koçları yönetiminde çok gerçekçi yaşatılıyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ