Seksen Günde Dünya Turu

Türkiye’de birçok çocuğa tiyatronun sihirli kapılarını açan Akbank Çocuk Tiyatrosu, yeni oyunu 80 Günde Dünya Turu ile çocukları dünya edebiyatının gelmiş geçmiş en ünlü serüvenlerinden birine çıkarıyor.

Jules Verne’in aynı adlı romanından uyarlanan ve ilk kez 2013 yılında Londra’da sergilenen oyun, sekiz yaşından büyük tüm çocukları Akbank Sanat’a davet ediyor.

Dört ayrı oyuncunun 20’den farklı karakteri canlandırdığı 80 Günde Dünya Turu, Şubat ayı boyunca her cumartesi günü Mehmet Ergen’in çevirisi ve Lerzan Pamir’in yönetmenliğinde izleyicilerle buluşuyor.

Etkinlik: Akbank Çocuk Tiyatrosu – 80 Günde Dünya Turu ( +8 yaş )

Yer:        Akbank Sanat

Tarih:    06 Şubat 2016, Cumartesi

                               13 Şubat 2016, Cumartesi

                               20 Şubat 2016, Cumartesi

                               27 Şubat 2016, Cumartesi

Saat:      11.30

Bilet Fiyatı:    Tam: 6 TL / Çocuk: 3 TL

Seksen Günde Dünya Turu

Uyarlayan: Toby Hulse

Çeviren: Mehmet Ergen

Yöneten: Lerzan Pamir

Dekor / Kostüm: Amy Yardley

Ses Tasarımı: Stephen Dobbie

Maceraperest Mr.Fogg, uşağı Pasaport ile birlikte, dünyanın her köşesini gezip görmek ve bunu rekor bir zamanda tamamlamak niyetindedir. Bunun için de bütün servetini harcar. Ancak peşinde tüm zamanların en muhteşem dedektiflerden biri olduğunun farkında değildir. Bu yolculuk için her yolu dener; gemilerden inip trenlere, hatta fillere biner. Londra’nın sisli çıkmaz sokaklarından egzotik Hint şehirlerine, Çin’den Amerika’ya zamana karşı yarışır.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ