Yataş ve El Bebek Gül Bebek Derneği’nden Önemli İş Birliği

Prematüre bebek sağlığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz ancak bu süreci bir de prematüre bebek annelerinden dinlemek oldukça farklı duygular yaşamanıza neden oluyor. Her bebek dünyaya geldiği an itibariyle bir yaşam mücadelesine başlıyor ancak bazı prematüre bebeklerin yaşam mücadelesi anne karnında başlayabilir. Bugün katıldığımız basın toplantısında birbirinden farklı, zor ve gerçek başarı hikayesi diyebileceğimiz birçok prematüre bebek annesinin hikayesini dinledik. YataşBedding, prematüre bebeklerin gelişimine destekte bulunmak ve bu konudaki farkındalığı artırmak amacıyla El Bebek Gül Bebek Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiği Uykunun Mucizesi ile Büyüyen Mini Kahramanlar projesini Dünya Prematüre Bebek Günü kapsamında duyurarak projenin farkındalığını artırmayı amaçladı.

Bugün katıldığımız basın toplantısı Yataş Bedding Pazarlama Direktörü Selmin Gündoğdu’nun ev sahipliğinde, El Bebek Gül Bebek Derneği Başkan Yardımcıları Binnur Peker ve Neval Pınar Yılmaz Şafak, oyuncu ve aynı zamanda prematüre annesi Ayça Bingöl, Yataş Uyku Kurulu uzmanları Uzman Klinik Psikolog Fundem Ece ve Fizyoterapist Yonca Görgül’ün katılımıyla gerçekleşti.

Yataş Bedding gerçekleştirdiği proje kapsamında El Bebek Gül Bebek Derneği’ne sadece maddi destekte bulunmuyor. Prematüre dünyaya gelen bebeklerin gelişimlerini kuvözde tamamladıkları süreçte kendilerini güvende ve rahat hissetmelerini sağlayacak nest, kuvöz örtüsü üretimi için kumaş, bebeği doğru pozisyonda tutan, rahat ve güvenli bir ortam sağlayan ve uyku bölünmelerini azalttığı için uyku kalitesini artıran Juno Yeni Doğan Yatağı bağışı gerçekleştirdi.

 

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ