Nike Free Modelleri

Her koşucunun fiziğiyle ve temposuyla belirlenen kendine has bir adım yapısı vardır. Bu felsefeyle yola çıkan Nike tasarımcıları on yıllık birikimin üzerine dahasını inşa ederek Nike Free ailesine yeni katılan üyeleri tanıttı. Her birinde geometrik auxetic orta taban bulunan bu ayakkabılar, ister koşuda ister salonda antreman sırasında, sporcunun doğal hareketini gerçekleştirmesine yardımcı olmak ve gücünü artırmak için tasarlandı.
Nike tasarım ekibi araştırmalarının sonucunda; spor sırasında ayağın genişlediği ve yerden hız alma sırasında yayvanlaştığını gözlemlediler. Tasarladıkları Auxetic orta taban, vücut ve ayağı bu harakete zorlayan baskının ortadan kalkmasına yardımcı olarak ayakta oluşacak kasılmayı absorbe edecek şekilde tasarlandı. Normal şartlarda meydana gelen baskı sırasında uzunlukta 1, genişlikte 2 numara fark ile gerçekleşen esnemenin performans açısından minimum etkiye neden olmasını sağladılar. Oluşturulan yeni tasarımla sporcunun performans sırasındaki direncini artırdılar.
Nike Free teknolojisi çok yönlü taban esnekliği sayesinde sporcu ister doğrusal hareket etsin yada çok yönlü, uyum sağlar. Ortaya çıkan esneklik; kontrolün ayakkabı yerine ayağa geçmesini sağlar. Üç kez altın madalya almış koşucu Allyson Felix’ın açıkladığı gibi, “Antremanlarım sırasında Nike Free ayakkabılar kullanmam tamamen ayaklarımın güçlenmesiyle ilgili. Ayaklarımda doğal hareketi hissetmeyi seviyorum. Herkesin ayağı farklıdır, bu nedenle seninle hareket eden bir ayakkabının olması gerçekten çok önemli.”
NIKE FREE RN MOTION FLYKNIT koşu ayakkabısı koşucunun dinamik hareket etmesini sağlar. Bu ayakkabı tamamen adaptif, tek parça Nike Flyknit üst kısım, yeni auxetic orta taban ve 3D işleme ön ayaktan topuğa kadar uzanan parçanın eşsiz birleşiminden oluşur.
NIKE FREE RN FLYKNIT kuşağa benzer bir yapıyla tasarlanmıştır. Hafif Flyknit üst kısım çoraba benzer bir şekilde ayağı sarar. Orta taban ayaklarda konfor seviyesini artırmak için tasarlanmış yumuşak IU köpük ile kaplı auxetic teknolojisine sahiptir.
NIKE FREE RN hafif ve dinamiktir. Bu koşu ayakkabısı esneme desteği ve ek konforu sağlayan yumuşak IU köpük ile bir mühendislik harikasıdır.
Bir sporcunun antrenman şekilleri, ne için antrenman yaptığına göre değişir. Sporcular farklı düzeylerde destek ve esneklik gerektiren haraketler yaparlar, koşar, atlar ve zıplarlar.
Kadınlarda Nike Free Flyknit dönüşümü
Tasarlanan antrenman ayakkabısı Flyknit üst kısım sayesinde destek sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Entegre topuk bölümü hareket halindeki sporcuyu sabit tutar ve Flywire yanal kesim antrenman sırasında ayağa kenetlenir. İki katmandan oluşan iç kısımdaki yastık bölge sürekli darbe ve zorlu egzersiz sırasında destek sağlar.

ERKEK NIKE FREE TREN KUVVET FLYKNIT

Tasarlanan antrenman ayakkabısı destek hissi veren Flyknit üst kısma sahiptir. Entegre topuk bölümü tüm yönlerde hareket eden sporcuyu sabit tutar ve Flywire yanal kesim antrenman sırasında ayağa kenetlenir. İki katmandan oluşan iç kısımdaki yastık bölge sürekli darbe ve zorlu egzersiz sırasında ve özellikle ağırlık kaldırma sırasında destek sağlar.

NikeID ile kişiselleştirilebilecek, tüm sporcular için Nike Free RN Flyknit ve Nike Free RN, erkekler için Nike Free Train Force Flyknit ve kadınlar için Nike Free Flyknit 7 Nisan’dan itibaren Nike Free RN Motion Flyknit modeli 5 Mayıs’dan itibaren Nike.com’da ve seçili Nike Mağazaları’nda satışa sunulacak.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ