Mutlu Gelecek Atölyesi

Çocuklarınızın hem keyifli zaman geçirmesini sağlayacak eğlenceli bir önerimiz var! Mutlu Gelecek Atölyesi çocuklar katıldıkları etkinliklerde oyuncaklar, hediyeler, dekorasyon objeleri ve lezzetli yiyecekler üretiyor. Her ay programda yer alan farklı atölye çalışmalarıyla çocuklar  günlük hayatta satın alınan bir çok ürünü okulda hep birlikte üretiyorlar. Çocuklar ürettikçe tüketmenin geçici hazzı yerini üretmenin kalıcı mutluluğuna bırakıyor. Ürettikçe hem çocukların özgüveni gelişiyor hem de aile ekonomisine katkıda bulunuyorlar.

Her ay çocuklar için lezzetli bir atölye önerisi

Mutlu Gelecek Atölyesi Anaokulu  üretim atölyeleri kapsamında bu ay Çikolata Atölyesi düzenliyor. Çikolata fabrikasını gezip üretim süreçlerini gözlemleyecekler. Butik atölyede çikolata şefinden lezzetli çikolata yapmanın inceliklerini dinleyip kendi çikolatalarını hazırlayacaklar. Her ay farklı atölyelerle programına renk katan Mutlu Gelecek Atölyesi’nde kayıtlar 12 ay boyunca devam ediyor.

 

Mutlu Gelecek Atölyesi’nin genel yaklaşımı

Erken çocukluk yılları gelecekteki başarının temellerinin atıldığı dönemdir bu nedenle Mutlu Gelecek Atölyesi’nde amaç okul öncesi dönemde akademik bilgiden çok (sayıları, renkleri, harfleri) bu bilgiyi öğrenebilmesi için ihtiyaç duyacağı becerileri kazandırmaktır.

Mutlu Gelecek Atölyesi’nde günlük program akışı çocuğun çocukluğunu doya doya yaşamasına engel olmadan oyunla, severek, eğlenerek öğreneceği bir eğitim ortamında çocuğun;

  • Merak duygusunu tetikleyerek yeni bilgiler keşfetmesi için onu beslemeyi,
  • Sosyal, duygusal ve akademik gelişim alanlarını desteklemeyi,
  • Çevresinde olup bitenle ilgili farkındalık kazandırmayı,
  • Yaratıcı Düşünme (Problem Çözme ve Karar verme) becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ