Lûgat365’in güzel kelimeleri şimdi Koton’un tişörtlerinde

Geçen yıl önce sosyal medyada başlayan, hızla sokağa yayılan ve son olarak bir başucu kitabı haline gelen Lûgat365 rüzgarı, Koton’un tişörtlerinde esmeye devam ediyor.

Geçen yıl Banu-Onur Ertuğrul çifti tarafından dijital platformlarda başlatılan, kısa sürede sokaklara yayılan, ardından da bir başucu kitabı haline getirilen Lûgat365, modaya da ilham kaynağı oluyor. Çok zaman usta yazarların kitaplarında denk düştüğümüz ve anneannelerimizden dedelerimizden beri pek duymadığımız Lûgat365’in güzel kelimeleri, Koton Erkek, Ole, çocuk ve bebek koleksiyonlarında yerini aldı.

Seride çoğu eski olmakla birlikte söyleniş şekli, ses ve âhengi nedeniyle günümüzde de keyifle kullanılan bu güzel kelimeler, Koton tişörtleriyle yeniden gündeme geliyor, bizi o günlere döndürüyor. Koton’un Lûgat365 tişört koleksiyonunda ehlikeyf, hayalperest, ciğerpâre, yegâne, baba, fettan, hemdem, hissikablelvuku, nâzende, zinhar, gıybet, platonik, anne, tebessüm, müşkülpesent, melankoli, pejmürde, hergele, eyvallah, şikemperver, naif, ümitvâr kelimeleri hayat buluyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ