İşler Nerede Tersine Döndü?

Dergimizin genel olarak okuyucu kitlesi, yeni ebeveynler ya da çocuk planı yapan anne ve baba adayları. Sizlere her ay farklı içeriklere sahip, çocuklarınızın keyifle okuyacağı birçok kitap önerisinde bulunuyorum. Ancak şimdi sizlere önereceğim kitap; bebek planları yapanlar, yeni ebeveynler, erken ergenlik döneminde ve ergenlik döneminde çocukları olan tüm ebeveynlere hitap ediyor. Bebeğiniz dünyaya yeni geldiğinde kitabı okumuş olursanız, “İleride mutlaka tekrar okumamam gerekecek” cümlesini içinizden geçirerek kütüphanenizde gözünüzün önünde tutacağınız bir önerimiz var.

Uzman Klinik Psikolog Burcu Yarapsanlı Zayim tarafından kaleme alınan “İşler Nerede Tersine Döndü” isimli kitap, “Çocuğunuzla olan çatışmalarınıza hiç buradan baktınız mı?” sorusunu sizlere soruyor. Anne baba olmaya karar verme sürecinizden bebeğinizin dünyaya gelmesi, ebeveynlik, çocukluk ve ergenlik döneminde çocuğunuzla yaşayacağınız/yaşadığınız birçok duruma değinen Uzman Klinik Psikolog Burcu Yarapsanlı Şahin’in cümlelerinde belki şu an yaşadığınız veya geçmişte kendi çocukluğunuzda yaşadığınız çok benzer cümlelere rastlayacaksınız.

Kitap içerisinde teorik anlamda ebeveyn ve çocuk ilişkisine dair önemli bilgilerin yanı sıra uygulama yapmanızı sağlayacak bölümler yer alıyor. Bu sayede sizler bilgilerinizi güncellerken veya yeni birşeyler öğrenirken bir yanda da şu an ki durumunuzu analiz etmenizi sağlıyor. Kitap içerisinde ebeveyn-çocuk ilişkisine tüm yönleriyle değinen yazar, aktardığı tüm bilgilerin çocuğunuz ve çocukluğunuzla iyi ilişkiler kurmanızda size ışık tutmasını diliyor.

Yayınevi: Gün Yayıncılık

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ