İlksatır Yayınevi’nden “Kat ile Juju” raflarda yerini aldı!

Kat ile Juju’nun hikayesini okuduktan sonra sizde yakın arkadaşlarınızla benzer özelliklere mi yoksa birbirinizi tamamlayarak güçlendiren özelliklere mi sahip olduğunuzu düşünebilirsiniz. Küçük bir kız çocuğu ile büyük kırmızı bir kuşun dostluğu bize neler öğretebilir? İranlı Ödüllü animasyon yönetmeni Kataneh Vahdani’nin ilk kitabı “Kat ile Juju”, Kat adında utangaç bir kız ve Kat’ın kendisine inanmasına yardımcı olan Juju adında coşkulu bir kuşun yer aldığı yeni bir serinin ilk kitabı.

Farklılıkların, cesaretin ve arkadaşlığın hikâyesi!

İlksatır Yayınevi etiketiyle Türkçe’ye çevrilen “Kat ile Juju”, her şeyi kendi yöntemleriyle yapan, çizgilerin hep içini boyayan, diğer çocuklarla konuşmaktan utanan Kat ile çizgilerin hep dışını boyayan, kocaman gülümsemesiyle her şeye farklı açıdan bakabilen Juju’nun hikâyesini anlatıyor. Birine eğlenceli gelen diğerini azıcık ürkütse de yine de arkadaş olmaktan mutlu bu ikilinin karşısına bir gün üşümüş, yapayalnız bir kuş çıkar. Kuşun, uçabilmek için Kat ve Juju’nun yardımına ihtiyacı vardır. Bu macerayla Kat, Juju’nun yardımıyla yavaş yavaş kendi gücünü ve nasıl bir arkadaş olabileceğini keşfederken kendine karşı da her zaman dürüst davranmayı öğrenir.

Kişisel gelişimi teşvik ediyor

Yepyeni serinin bu ilk kitabında farklılığın, cesaret bulmanın ve arkadaşlığın önemini Kat ve Juju’nun maceralarına ortak olarak öğreniyoruz. Kat ve Juju’nun hikâyesi bize, cesaretin sadece büyük olaylar karşısında gösterilmediğini, her gün yüzlerce küçük anın da cesaret gerektirdiğini anlatıyor.

Kitap, farklı olmanın değerini ve faydasını pekiştirirken, kişisel gelişimi de teşvik ediyor.

 

Kitabın Adı: Kat ile Juju

Kategori: Okul Öncesi

Yazan ve resimleyen: Kataneh Vahdani

Çevirmen: Sema Günaydın Çınar

Tür: Resimli Öykü

Yaş Grubu: 3 +

Sayfa: 44

Grafik Uygulama: Gelengül Erkara

Yayınevi: İlksatır Yayınevi

Fiyatı: 39.90 TL

 

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ