Her Kızımız bir Yıldız

Pandemi döneminde eğitimin online platformlara taşınmasıyla birlikte evinde bilgisayarı olmayan veya kalabalık nüfuslu ailelerde birçok öğrenci derslerine katılım sağlayamadı. Bu süreçte öğrencilerin eğitimde yaşadıkları eksikliklerin gelecek eğitim hayatlarına olumsuz etki edecek olması nedeniyle Mercedes-Benz, 380 öğrenciye tablet hediye etti.

17 yıldır Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile Mercedes-Benz’in aralıksız olarak sürdürdüğü “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi, ihtiyaç sahibi kız çocuklarının eğitimine ve genç kadınların istihdam edilebilirliklerinin artmasına katkıda bulunuyor. Proje kapsamında Türkiye’nin 60 şehrinde lise ve üniversitede okuyan 1.000 gence verilen eğitim bursuna ek olarak, bilgisayarı olmayan 380 öğrenciye, pandemi döneminde eğitimlerine sağlıklı bir şekilde devam etmeleri için tablet hediye edildi.

Aynı zamanda proje kapsamında “Yıldız Kızlar”ın mesleki gelişimlerine katkı da devam ediyor. 2018 yılında ilki gerçekleştirilen, Robincode.org iş birliği ile bursiyerler için hazırlanan “Teknolojiyi Yöneten Geleceğini Yönetir” Mercedes-Benz Bilişim Teknolojileri ve Kodlama Eğitim Programı, pandemi sebebiyle çevirim içi veriliyor.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ