Expanscience Türkiye ilk paydaş panelini düzenledi

Expanscience Labaratuvarları, örnek bir sürdürülebilirlik yaklaşımıyla, ilk paydaş panelini gerçekleştirdi. 2004 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayan Expanscience’ın, sürdürülebilir kalkınmaya olan katkısı, Fransız Kalite Güvencesi Derneği AFAQ 26000’nin değerlendirmesiyle 2013 yılında örnek gösterildi. Sürdürülebilirlik alanında sektöründe rol model olmaya devam eden Expanscience Türkiye, strateji ve operasyonlarını kilit paydaşlarının beklentileri doğrultusunda şekillendirmek; ekonomik, etik, sosyal ve çevresel konulardaki politika ve hedeflerinin eleştirel bir gözle değerlendirilmesini sağlamak ve paydaş beklentilerini öğrenmek amacıyla ilk paydaş panelini düzenledi.

Tüm dünyada 977 çalışanıyla 2015 yılında, yüzde 51,3’ü uluslararası pazarda olmak üzere, toplam 272,3 milyon euro ciroya ulaşan Expanscience’ın Türkiye yönetimi tarafından düzenlenen panel, gerçekleştirilen resepsiyonun ardından Expanscience Türkiye Genel Müdürü Ahmet Fikret Baltaoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. FCS İletişim Hizmetleri moderatörlüğünde Expanscience Türkiye’nin sürdürülebilirlik hedefleri değerlendirildi. Panelde, Pediatri, Dermatoloji, Farmakoloji dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra Medya Yöneticileri, Tedarikçiler, Sivil Toplum Kuruluşları, Çalışanlar ve Tüketiciler de temsil edildi.

60 yıldan uzun süredir faaliyet gösteren, Mustela ve Piascledine 300 adında öncü iki markanın dahil olduğu ürünleriyle yaklaşık 100 ülkede faaliyette bulunan Expanscience’ın paydaş paneli düzenlemeye önümüzdeki yıllarda da devam edeceği belirtildi.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ