Eti Sarı Bisiklet Şanlıurfa’da

Türkiye’de sağlık için gündelik yaşamda hareketi teşvik eden en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Eti Sarı Bisiklet, Güvenli Bisiklet Sürüş Eğitimi ve Hareketli Yaşam Seminerleri’ni Türkiye genelinde farklı şehirlere yaygınlaştırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Gaziantep’teki çocukları bilinçlendiren Eti Sarı Bisiklet’in bu seferki durağı Şanlıurfa oldu. Bu seminerlerle hareket farkındalığı kazanan bin 700 ilkokul öğrencisi, keyifli bir eğitim deneyimini de yaşamış oldu.

2014 yılında Aktif Yaşam Derneği iş birliğiyle başlattığı Sarı Bisiklet projesiyle Eti, insanları daha hareketli bir yaşama teşvik etmeyi ve daha sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefliyor. Hareketsizliğin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerine karşı gündelik hayatta bisiklet kullanımını bir yaşam biçimine dönüştürmeyi amaçlayan ve Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Eti Sarı Bisiklet, Güvenli Sürüş Eğitimi ve Hareketli Yaşam Seminerleri ile Gaziantep’ten sonra bu defa da Şanlıurfa’da minik bisiklet sürücüleriyle bir araya geldi.

Şanlıurfa’da üç farklı ilkokulda Eti Sarı Bisiklet’in eğitimlerine katılan bin 700’den fazla öğrenci, Eti Sarı Bisiklet’le hem bisiklete binmeyi öğrendi hem de eğlenceli bir eğitim deneyimi yaşadı. Kimi çocuklar hayatlarında ilk defa bisiklet sürme tecrübesini tadarken, diğer miniklerse trafikte bisiklet kullanımı hakkında bilinçlendirilmiş oldu. Küçük sürücüler Güvenli Sürüş Eğitimi ve Hareketli Yaşam Seminerleri ile eğlenceli dakikalar geçirirken, Sarı Bisiklet’in yeniden Şanlıurfa’ya gelmelerini ise dört gözle bekleyeceklerini söyledi.

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ