En güvenli karne hediyesi

Türkiye’nin ilk çocuk takip sistemi Kuzzum,  yaz tatiline girerken ailelerin endişelerine çözüm buluyor. İki Türk mühendis Haluk Gökçe ve Barış Dur tarafından geliştirilen Kuzzum Çocuk Takip Sistemi, son zamanlarda artan çocuk kayıplarının önüne geçmek için son teknolojik donanımları kullanarak, ebeveynlerin çocuklarını her yerde rahatlıkla takip edebilmelerini sağlıyor.

Çocuklarınızı takipte olun!

Kuzzum Çocuk Takip Sistemi, çocuklar için özel olarak tasarlanan Kuzzum GPS Akıllı Saat ve Kuzzum uygulaması olmak üzere iki parçadan oluşuyor. Kol saati, hafif ve çocukları rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmasının yanında görünüş itibariyle de çocukları cezbediyor. Ortalama 2 günlük bir pil ömrüne sahip olan Kuzzum GPS Akıllı Saat, 1 saat gibi kısa bir sürede şarj edilebiliyor. Uygulama ise akıllı cihazlara yüklendiği andan itibaren basit ve kolay bir kullanım imkanı sağlıyor.

Kuzzum Çocuk Takip Sistemi, GPS ve GSM teknolojilerini kullanarak bilgisayar, android telefon, tablet,  iphone ya da ipad aracılığıyla çocuğunuzun nerede olduğunu harita üzerinde izlemenizi sağlarken geçmişte nerelerde gezdiğinin bilgisini de veriyor. Ayrıca saatin üzerinde bulunan iki düğme sayesinde çocuk, anne ya da babasını istediği zaman kolayca arayabiliyor. Acil durumlarda sistemde bulunan SOS düğmesi sayesinde 3 saniye içerisinde “Acil Durum Modu” devreye girerek kayıtlı olan numaraları arıyor.

Çocuğunuza “Güvenli Bölge” oluşturun

Sistemin dikkat çekici bir diğer özelliği ise anne babaların akıllı cihazlardaki uygulama üzerinden belirleyebilecekleri “Güvenli Bölge” uygulaması. Bu uygulama sayesinde çocuğunuzun bulunduğu konumları göz önüne alarak belli bir güvenli bölge çemberi oluşturabilir, çocuğunuz bu alan dışına çıktığı an uygulama tarafından uyarılabilirsiniz.

Pedagoglar öneriyor

Türk mühendisler tarafından geliştirilen Çocuk Takip Sistemi tasarım aşamasında uzman pedagogların da görüşleriyle şekillendirildi. Pedagoglar küçük yaşlardaki çocukların anne ve babalardan uzak kaldığı zamanlarda kendilerini güvende hissetmesi için Çocuk Takip Sistemi’nin önemli bir etken olduğunu belirtiyor.

 

İlginizi çekebilir

GÖRÜŞLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞABİLİRSİNİZ